У кропивницькому дитсадку закриють три групи: чому і що буде далі

14:34, 10 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитсадку №23 “Супутник” від вересня закриють три групи. Понад 100 дітей змушені будуть переходити до інших садочків. Адміністрація закладу говорить, що це вимушений крок через відсутність достатньої кількості місць в укритті. 

Що розповідають батьки? Чому склалася така ситуація та як її пояснює керівництво дитсадка – зʼясовувала “Гречка”.

Змінили норми по укриттях – діти змушені йти в інший садок

Пані Марина, мама дитина, яка змушена буде переходити до іншого дитсадка, пояснює, що про закриття груп їм заявили на батьківських зборах у пʼятницю, 7 червня. До цього, елементарне укриття для дітей розташовувалося на першому поверсі приміщення закладу і про те, що щось може змінитися батькам раніше нічого не говорили.

За її словами, після повномасштабного вторгнення садочок зачинили, бо там  не було укриття. Потім влітку дітям дозволили вийти у дитсадок і батьки, зі слів пані Марини, власними силами зробили укриття.

“Ми його облаштували в одній із груп на першому поверсі. Вікна-двері  обклали піском, все зробили за стандартами. Діти могли спускатися на перший поверх у те укриття, тобто від осколків воно б врятувало”, – зазначає жінка.

Минулому року кабмін вніс поправки до  державно-будівельних норм щодо захисних споруд цивільно захисту. Нові норми передбачають, що укриття, яке облаштоване на першому поверсі не є безпечним і такі укриття забороняється використовувати.

“Не дивлячись на це, нам сказали, що у нас з документами все в порядку, не хвилюйтеся, діти можуть користуватися цим укриттям. А у п’ятницю нас зібрали на батьківські збори і сказали, що садочок зачиняється, але не всі групи”, – розповідає пані Марина.

Вона пояснює, що у садку є овочесховище, яке використовують також як укриття, воно вміщає не всіх дітей. Враховуючи таку кількість у садку, як зазначає жінка, залишають дві логопедичні групи й одну ясельну, яку тільки почали набирати

“Не залишили тих діток, наприклад, які мають закінчить садочок у цьому році, а набирають нових. А нам  сказали шукати собі інше місце в інших садочках. Завідуюча просто поставила нас перед фактом, що є така проблема нам і не дають дозвіл використовувати це укриття. Чому не шукати якійсь шляхи вирішення, кудись звертатися, щоб нам зробили укриття, чому одразу перед фактом просто нас поставили? Якби нам про це було відомо, то ми, батьки, і самі б готові були кудись звертатися чи облаштовувати укриття власними силами, як зробили це після початку повномасштабної”- обурюється пані Марина.

Жінка каже, що їм повідомили, де є садочки, куди можна перейти. З її слів, сказали про садок на Полтавській та Ковалівці (ДНЗ№23 знаходиться на Новомиколаївці в районі 25-ї школи – Ред.), але при цьому пояснили, що дитсадок №15, який розташовується неподалік, не прийматиме цих дітей.

“Але, за моїми даними, уже після того,  як я почала це все оприлюднювати, то завідуюча 15-го  садочку  це побачила і сказала вони можуть прийняти всіх діток до себе,  але наша завідуюча цього нам не каже”, – зауважила жінка.

Крім того, вона говорить, що  всіх вихователів, які були у групах, що закриватимуться, будуть звільняти.

Як пояснює ситуацію керівниця дитсадка

Завідуюча дитсадка №23 Аліна Чумак у коментарі “Гречці” пояснила, що закриття трьох груп – це вимушений крок, проте вони вже провели необхідну роботу, аби забезпечити дітям місце, а вихователям роботу в інших закладах .

“ Ми змушені скоротити кількість груп, бо маємо укриття, яке може вмістити лише частину дітей. Але ж це не біда, буквально за 500 метрів від нашого закладу садочок №15, який усіх діток прийме. У них укриття для такої кількості дітей, тому тут нема ніякої проблеми”, – пояснила пані Аліна.

За її словами, із 1 вересня закрити планують три групи. У закладі лишиться дві логопедичні та 1 ясельна група,  що становитиме ту кількість дітей, яку може вмістити наявне укриття.

Завідуюча садка припускає, що батьки на зборах не до кінця зрозуміли ситуацію. Хоча, як вона акцентує, спеціально збирали загальні збори, щоб там особисто всім все розʼяснити і не було тоді “зіпсованого телефону”.

Вона  говорить, що із 15-м дитсадком все обговорили, вже формують списки. Батькам обіцяють всю цю інформацію тоді донести.

Що ж стосується вихователів, то їх переведуть до тих міських садочків, де наразі відкриті вакансії, а зі слів пані Аліни, таких чимало.

“У нас садочок дуже гарний. І мова не йде про його закриття, а лише скорочення груп. Я дорожу і дітьми, і педагогічним персоналом і  це все тимчасово. Як тільки закінчиться війна – я всіх назад прийму, педпрацівників на їхні місця поверну”, – наголосила Аліна Чумак.

“Гречка” звернулася за коментарем стосовно цієї ситуації та чи є ще подібні у місті до управління освіти Кропиницької міськради. Інформацію пообіцяли надати завтра, 11 червня, під час пресбрифінгу начальниці управління Лариси Костенко.

Детальніше читайте згодом на “Гречці”.

Останні новини по темі
У центрі Кропивницького сталася потрійна ДТП: рух ускладнений
Здали кров понад 40 разів: двоє жителів Кіровоградщини отримали почесні нагороди ДонорUA 
Читайте також

В анонімних Telegram-каналах Кропивницького сьогодні, 25 червня, поширили інформацію, що на ставку в Катеринівці нібито втопилася людина. В ДСНС у Кіровоградській області спрост...

17:17, 25 Червня, 2024

Суботцівська, Маловисківська й Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків на фронті....

17:04, 25 Червня, 2024

У “Кіровоградобленерго” розʼяснили, що черги відключень світла можуть змінюватися та пояснили чому так відбувається....

15:44, 25 Червня, 2024