У Добровеличківському районі громада повстає проти нового голови РДА

На адресу «Гречки» надійшов лист від активних членів громади Добровеличківського району, в якому вони розповідають про ставлення нового голови РДА В. Ткаченка до громадських ініціатив та редакційної політики місцевих ЗМІ. Також журналіст сайту поспілкувався з авторами листа і дізнався подробиці конфлікту між громадою та чиновником.
Мова йде про те, що спочатку громадськість співпрацювала з теперішнім головою РДА В.Ткаченком і навіть, як могла, сприяла його призначенню. Але після того, як активісти спробувати впливати на подальші призначення в районі і створити місцевий Люстраційний комітет, ставлення до них різко змінилося.
Зокрема, конфлікт проявився під час засідання представників політичних партій та громадських організацій, яке його учасники зняли на відео. На засіданні було рекомендовано на посаду заступника голови РДА не пропонованого Ткаченком чиновника, а представника ГО «Громадський контроль». Протестуючи проти такого рішення голова РДА демонстративно вийшов з кабінету.
Після цього випадку, стверджують активісти Добровеличківки, проти них почалася кампанія з дискредитації та особистого тиску.
Щоб відновити співпрацю, представники ГО запропонували зустрітися з керівництвом району. Зустріч відбулася, хоч і не в запропонований людьми час(пропонували після 17.00, у неробочий час). У листі йдеться, що під час цього спілкування голова РДА в основному вів монолог щодо змін до Конституції – практично не надавши слова ініціаторам зустрічі, які прийшли з конкретними питаннями та пропозиціями. Зокрема, в них йшлося про переформатування Громадської ради при Добровеличківській РДА, пропозиції по охороні громадського порядку, питання «добровільних пожертв» в місцевому садочку, якості доріг, утримання стадіону, підготовки до опалювального сезону, тощо.
По результатам зустрічі ГО «Громадський контроль надала в місцеву газету «Сільське життя» статтю, яку редакція розмістила в наступному номері – 14 червня. Саме розміщення статті стало офіційним приводом для тиску на членів організації та саму редакцію ЗМІ.
Вже 16 червня під час апаратної наради в райдержадміністрації в редакції газети «Сільське життя» почали вимагати фінансову звітність за 5 місяців, а також обговорили редакційну політику видання. Йшлося на нараді про те, що усі подібні матеріали є «політичними» і їх можна друкувати лише за гроші. Тобто висвітлювати проблеми району можуть лише представники влади – іншим же – зась, адже так ще можуть «дописатись» до неспроможності керівництва району ці проблеми вирішувати.
Одночасно, йдеться в листі, голова райдержадміністрації передзвонив до керівникам підприємств, де працюють члени громадських організацій і запропонував «зменшити активність». Після цього деякими працедавцями було озвучено умову: або випрацюєте, або займаєтесь громадською діяльністю…
«Після недолугого керування державою, створення нестерпних умов для українців протягом 2010 – 2014 років, трагічних подій на Майдані в листопаді 2013 року-лютому 2014 року , суспільство не має права стояти осторонь прийняття рішень, а також має очікування щодо боротьби з корупцією, продовження євроінтеграційного курсу України. І для виконання цих важких завдань громадські активісти готові допомагати владі, але водночас і контролювати її, щоб ніхто не скористався тяжким моментом в історії держави задля задоволення власних амбіцій та збагачення за кошти платників податків»,– запевняють громадські активісти з Добровеличківки. Зі своїми проблемами звернулися вони і до голови Кіровоградської ОДА О. Петіка. Той обіцяв розібратись і якнайшвидше надати відповідь. А поки у Добровеличківці сподіваються, що зміни в суспільстві таки відбудуться і чиновники стануть прислухатися до тих, хто їх утримує – платників податків.