У Кіровограді обговорили зміни щодо проїзду пільговиків

Сьогодні у Кіровограді відбулось засідання робочої групи щодо пільгового проїзду громадян пільгових категорій у громадському транспорті.
На сьогодні існує 54-57 пільгових категорій громадян, а після 1 червня залишиться лише 5.
Серед питань піднятих на обговорення робочою групою – обсяги субвенцій, які зможе забезпечити місто з червня, і чи залишаться вони взагалі. Відкритим лишається питання чи матимуть пенсіонери право на пільги (за даними статистики це близько 69 тисяч громадян) з початком літа.
Згідно закону, що пасажир, який має право на пільги, може безкоштовно скористатись проїздом в автобусах 10 разів на місяць і 15 – в електротранспорті, але часто пільговики про таку норму і не здогадуються.
Щоб перекрити існуючі на сьогодні потреби в пільгах, місту необхідно 50-70 мільйонів гривень на рік. Це стосується компенсації перевезення пенсіонерів. Зараз же місто має 16 мільйонів державної субвенції, проте невідомо чи лишаться ці гроші надалі.
Учасники робочої гшрупи наголосили на тому, що відшкодування за перевезення пільговиків має отримувати не лише «Єлисаветградська транспортна компанія», а й перевізники маршрутних таксі, оскільки тролейбусні перевезення не охоплюють все місто. Дане питання планують в черговий раз винести на розгляд сесії Кіровоградської міської ради.
Заступник Кіровоградського міського голови Сергій Васильченко повідомив, що нині відпрацьовується варіант наявності 2 пільгових місць в маршрутках у непікові (з 10.00 до 16.00) години. Ймовірно, за такою схемою перевізники працюватимуть вже з 1 червня. Такі перевезення будуть здійснюватись за кошт перевізника.
Також мова йшла про пільги для школярів, які живуть поза межами пішохідної доступності, за заявою батьків. Начальник управління освіти і науки Кіровоградської міськради Лариса Костенко запропонувала купувати проїзні квитки коштом батьків чи міського бюджету, попередньо домовившись з підприємствами. За умови, що вартість таких проїздних буде на 20-30 % дешевшою.
Павло Топчій, ініціатор створення робочої групи, депутат міськради, зауважив, що у родин учасників АТО, які мають проїзні, часто трапляються конфлікти з водіями маршруток. Тому, на думку Топчія, доцільніше пільговикам перераховувати живі гроші на проїзд. Депутат пропонує шукати кошти в надходженнях з акцизних зборів, які за перші чотири місяці поточного року в кілька разів перевищили очікуані.
Вже на наступному засідання робоча група заслухає звіт про фінанси міськради та сформулює конкретні пропозиції щодо пільговиків у нашому міств. Ці пропозиції зрештою будуть винесені на сесію міськради.