У Кіровограді за безкоштовну перевірку димоходів вимагають гроші

У Кіровограді за перевірку димоходів та вентиляційних каналів у будинку, вимагають гроші. Про це «Гречці» розповіла жителька приватного будинку, до якої завітали з такою перевіркою.
«Чоловік представився представником «Кіровоградгазу». Прийшов без обладнання, подивився до димоходу і сказав, що я маю заплатити 90 грн. Я відмовилась платити, оскільки не розуміла чому маю це робити. Чоловік дав мені номер, за яким я можу подзвонити і дізнатись усі подробиці: (0522) 56 93 45. Подзвонила, почала цікавитись чого до мене прийшли і вимагали гроші. Чому 90 гривень? У договорі на надання послуг з газопостачання зазначено, що перевірка димових і вентиляційних каналів на наявність тяги здійснюється за рахунок газорозподільного підприємства. Дівчина почала мені розказувати за якісь планові перевірки, ліцензійні підприємства, але я так нічого і не зрозуміла. Моя подруга заплатила ці гроші, я відмовилась і вони пішли. То за що треба платити, а за що ні?», – цікавиться Тетяна Пільчік.
жителям Кущівки залишають ось такі повідомлення
У контакт-центрі ВАТ «Кіровоградгаз» пояснили, що перевірка ходів на наявність тяги дійсно є безкоштовною, однак, згідно правил безпеки систем газопостачання, раз на рік необхідно робити чистку димвентканалів з допомогою приладів, що є платною послугою. За докладнішою інформацією нас відправили до служби вутрішньобудинкового обладнання ВАТ «Кіровоградгаз», за тим же номером, що залишив працівник «Кіровоградгазу» Тетяні Пільчік.
У службі ВБО пояснюють, відповідальність за стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами у приватному будинку несе його власник або орендар. Перевірку і прочистку каналів необхідно робити щорічно, адже від цього залежить безпека мешканців будинку. Фахівці служби щорічно проводять періодичне технічне обслуговування газової системи у будинку, під час якого безкоштовно здійснюють перевірку каналів на наявність тяги.
«Ми проводимо планово-технічне обслуговування (ПТО). Наші слюсарі проводять ПТО згідно заздалегідь складеного графіка. Під час обходу вони також перевіряють наявність тяги у вентиляційних каналах, тобто констатують факт її наявності. Більше нічого з димовентканалами вони не роблять. Якщо при перевірці наші працівники побачили якесь порушення, вони зазначають це у відомості. Один документ залишається в абонента, інший передається до нашого відділу. Ми звертаємось до абонента з листом, у якому просимо виправити порушення. Якщо жодної реакції з його боку немає, то абонента відключають від газопостачання», – пояснює Марія Крикуненко, слюсар служби ВБО ВАТ «Кіровоградгаз».
Прочищення, перевірка технічного стану димових та вентиляційних каналів з допомогою приладів виконуються спеціалізованою організацією. У Кіровограді таку послугу надає ВАТ «Кіровоградгаз» за попередньою заявкою (за словами Марії Крикуненко, вартість – 180, 75 грн. ) та приватні організації, які мають дозвіл на обстеження димвентканалів. Їх перелік можна переглянути тут.
Працівниця пояснює, якщо до вашого будинку прийшов представник такої організації, абонент має право відмовитись від його послуг, особливо в тому випадку, якщо у його розпорядженні вже є акт перевірки та прочищення димових і вентиляційних каналів. У разі якщо такого документа абонент ще немає, він може дочекатись приходу фахівця «Кіровоградгазу» й отримати акт перевірки від нього при плановій перевірці газової системи будинку. Якщо фахівець прийде і вас не буде вдома, він залишить вам записку, запевняють у службі.
«Зараз у приватному секторі ходять спеціалізовані організації, у яких є дозвіл і ліцензія на проведення робіт з димовими і вентиляційними каналами. Люди можуть переглянути їхні документи, прейскуранти. Усе абсолютно законно. Як ці підприємства формують ціни, питайте у них. Ми різні організації, вони нам просто дають результат своїх робіт», – пояснила Марія Крикуненко.
У багатоповерхівках перевірка і прочищення димвентканалів входить у тариф з утримання будинку. Виконавця таких робіт обирають на конкурсній основі, а договір з підприємством підписує та чи інша житлово-експлуатаційна організація, на балансі якої знаходиться будинок. Разом з тим, за додаткові роботи, як то, наприклад,виготовлення схем ДВК при заміні приладів, перебивка каналів, мешканцям і приватного будинку, і багатоповерхівки, доведеться заплатити.
У «Кіровоградгазі» закликають споживачів переконатись у тому, що особа, яка завітала «на Ваш поріг» є дійсно працівником ВАТ «Кіровоградгаз» або спеціалізованої організації з перевірки і прочищення димових та вентиляційних каналів – просіть до пред’явлення «службове посвідчення».
Світлана Дубина