У Кропивницькому оновлюється ветеранський простір Krophub: що планують

13:36, 06 Травня, 2024

У Кропивницькому оновлюється та розширюється штаб допомоги Krop:hub за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ). “Гречка” дізнавалася щодо умов грантового проєкту, як планують оновлювати та покращувати волонтерський простір.

В коментарі “Гречці” очільниця простору Інесса Колпак зазначила, що давно виникла потреба в оновленні простору.

Спочатку волонтери згуртувались у 2014 році, організовували різні збори, закуповували техніку та обладнання, препарати, гуманітарну допомогу. У 2019 році організація почала працювати як громадський простір і волонтерський штаб Krop:hub.

“Тоді нам потрібен був простір, щоб плести сітки, місце для дискусій і розмов з ветеранами, які повертаються в місто. Організовуючи Krop:hub, ми знали, що треба працювати на громаду, виховувати молодь, розказуючи, які ми є українці і чому маємо цим пишатись. Знаючи про підтримку МОМ, я подала заявку, розробила проєкт і виграла грант на оновлення простору спільно з кількома місцевими організаціями”, – зазначила директорка простору.

За її словами, розроблений проєкт розрахований на пів року і містить в собі не тільки проведення ремонтних робіт, а й організацію різноманітних активностей на підтримку родин ветеранів та військовослужбовців.

Так, в рамках розширення простору МОМ надає будівельні матеріали, щоб оновити штаб, оргтехніку для роботи (ноутбуки, принтер, проєктор), меблі (столи, стільці, шафи). Також планують облаштувати майданчик, на території якого будуть організовувати майстер-класи, психологічні зустрічі та інші івенти.

Що планують оновлювати

Стосовно активностей, які прописані в розробленому проєкті програми, волонтери планують впроваджувати наступні:

  • зустрічі з кризовими психологами;
  • майстер-класи;
  • заняття з нейрографіки;
  • розвантажувальні івенти для дітей та підлітків;
  • табір для дітей з родин ветеранів та військовослужбовців;
  • заходи для дружин та військових;
  • активності в просторі та поза межами штабу.

“Якщо раніше все трималося на нашій ініціативі, то наразі ми залучаємо кошти від міжнародних організацій для розвитку простору. Це дає можливість розвивати і планувати роботу якісніше, хоча ми і не зупинялись”, – підкреслила Інна Колпак.

Дитячий табір, до прикладу, за численними пропозиціями батьків, планують організувати в червні.

“Є запити від батьків щодо якісного дозвілля і психологічної підтримки дітей. Дуже важливо зараз молоді пояснювати і залучати до волонтерства, розказувати про Україну та українців. Залучатимемо якомога більше дітей та молоді з-поміж родин ветеранів та військовослужбовців”, – уточнила Інна Колпак.

За її словами в рамках реалізації проєкту простір співпрацюватиме з місцевими органами влади, громадськими організаціями та волонтерськими групами для забезпечення успішної реалізації проєкту. Заходів та івенти планують проводити з наступного місяця.

Слідкувати можна за офіційною сторінкою простору. 

Нагадаємо, раніше “Гречка” повідомляла про те, як з’явився волонтерський громадський простір “Krop:hub Кропивницький” та як він створювався.

Останні новини по темі
У Кропивницькому сталась пожежа на селищі Новому
Самозахоплення землі і тротуарів: громадянам пропонують самим судитись з порушниками
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024