У Кропивницькому парк Крючкова передали єпархії ПЦУ

12:37, 27 Лютого, 2024
ОНОВЛЕНО

Парк імені Крючкова передали у постійне користування Кропивницькій єпархії ПЦУ.

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 27 лютого, під час сесії міськради, передає кореспондентка “Гречки”.

Згідно з прийнятим проєктом рішення, територія парку складає понад 3 гектари. 

Ділянку передали у постійне користування до тих пір, поки єпархія матиме право на нерухомість, розміщену на території парку. 

“У разі відчуження нерухомого майна, розміщеного на земельній ділянці, або припинення речових прав на нього право постійного користування Релігійній Організації «Управління  Кропивницької єпархії  Православної церкви України» на зазначену земельну ділянку вважається припиненим”, – пояснюється у проєкті.

Доповнено:

У коментарі “Гречці” Архієпископ Кропивницький та Голованівський Марк уточнив, що територію парку управління єпархії просило передати в користування ще в січні 2023 року.  

“Оскільки нам місто надало храм, де ми звершуємо богослужіння, зрозуміло, що навколо храму є цілий парк, який складає комплекс, за яким потрібно доглядати. Минулого року ми за ним доглядали власними силами, викошували траву. Місто допомогло покосити зовнішні межі. У січні 2023 року ми звернулись з проханням до міськради, щоб територію парку передали єпархії ПЦУ у постійне користування”, – уточнив він. 

Архієпископ Кропивницький та Голованівський Марк також підкреслив, що будувати там нічого не планують, зважаючи на те, що це паркова зона. 

“Варто розрізняти, оскільки там дві земельні ділянки, одна з яких, власне паркова зона, де розташований храм. Про неї і йшла мова щодо передачі нам в постійне користування. Друга земельна ділянка, це довколишня територія біля будинку культури, який нам також передав в оренду благодійник цьогоріч, ми також має впорядкувати ці земельні питання, перш ніж проводити реконструкцію”, – уточнив він.

За його словами, слідкувати за парковою зоною та зеленими насадженнями будуть парафіяни й священнослужителі. 

Зазначимо, раніше “Гречка” повідомляла, що 26 травня 2023 року під час сесії депутати прийняли рішення передати будівлю Храму Успіння Пресвятої Богородиці в оренду Православній церкві України. Це рішення стосувалося і господарчих будівель, які відносяться до храму. 

При цьому, попередні орендарі, священнослужителі УПЦ (МП), коли “висеслялися” із будівель, намагалися зрізати та вивезти дзвони.

Вже у лютому цього року благодійник віддав  у власність єпархії ПЦУ колишній будинок культури, який розташований у парку Крючкова. 

Останні новини по темі
Допомагала ухилятися від податків? Податківицю на Кіровоградщині підозрюють у зловживанні на 3,4 мільйона
підозра податки
масло вершкове
Хмельницька маслосирбаза стверджує, що їх продукція для школярів Кропивницького якісна: заява
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024