Занедбаний будинок культури у Кропивницькому планують перетворити у духовно-просвітницький центр 

15:46, 19 Лютого, 2024

У Кропивницькому колишній будинок культури, який розташований у парку Крючкова, передали у власність єпархії Православної церкви України. В якому стані наразі будинок та що там планують облаштувати, дізнавалася “Гречка”.

Нагадаємо, як “Гречка” раніше повідомляла, колишнє приміщення будинку культури, збудоване в 1960 році працівниками заводу “Червона Зірка”. Саме тут проводили богослужіння, доки тривало будівництво основного приміщення Свято-Успенського храму у парку Крючкова, який у свій час займали представники московського патріархату. 

У 2017 році приміщення намагались продати з аукціону як заставне майно. У ньому була зареєстрована Кіровоградська обласна громадська організація «Кіровоградська обласна організація роботодавців галузі індустрії розваг”.

У коментарі “Гречці” Архієпископ Кропивницький та Голованівський Марк уточнив, що  колишній будинок культури у вересні 2023 року благодійник подарував кропивницькій єпархії Православної церкви України.

“Ця людина була власником і подарувала будинок управлінню єпархії. Він не є політиком чи громадським діячем. Він підійшов і сказав, що дарує церкві цю будівлю. В нього були, можливо, свої плани, проте він сказав, що доречніше якщо ця будівля слугуватиме церкві. Плануємо розбудовувати духовно-просвітницький простір біля храму, який містив би в собі бібліотеку духовної літератури, житло для священнослужителів, волонтерський центр”, – зазначив Архієпископ Марк. 

За його словами, наразі будинок в поганому стані, в ньому була пожежа. Зараз його обстежують, готують відповідний проєкт, місцеві архітектори співпрацюють з церквою на благодійних засадах.

“Є певний перелік кроків, які ми маємо зробити: насамперед на папері викласти те, що ми бачимо, розробивши детальний проєкт, оформити земельну ділянку та узгодити з містом містобудівні умови та обмеження. Питання втілення проєкту в життя тривале і залежить від того, наскільки меценати й парафіяни готові підтримувати проєкт”, – підкреслив він.

Згідно із проєктом передбачається, що в приміщенні простору буде: 

  • управління кропивницької єпархії з підрозділами (структура, яка налагоджує роботу єпархії);
  • декілька класів недільної школи,
  • класи, де проводитимуть лекції для старших людей;
  • бібліотека духовної літератури (вона буде відкритою для кропивничан);
  • волонтерський центр;
  • житло для священнослужителів (відомче житло для єпархіального правління там священнослужителів, які б зупинялись у місті).

Реконструкцію і ремонт робитимуть за кошт парафіян і благодійників.

Останні новини по темі
У Кропивницькому планують пілотний проєкт із роздільного збору відходів
У Кропивнивцькому районі був вибух: без постраждалих
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024