У Кропивницькому планують пілотний проєкт із роздільного збору відходів

16:03, 19 Лютого, 2024

Восени у Кропивницькому можуть запровадити пілотний проєкт із роздільного збору відходів.

Як повідомили “Гречці” у пресслужбі компанії «Екостайл», яка займається вивозом побутових відходів у місті, планує запровадити роздільний збір відходів на одному зі своїх маршрутів восени.

«Наразі ведуться переговори з європейськими компаніями-донорами, які мають досвід впровадження роздільного збору сміття в ЄС. Проводимо опитування та дослідження, щоб краще зрозуміти потреби та готовність населення до роздільного збору відходів», – зазначають в «Екостайлі».

Мешканцям міста потрібно буде сортувати відходи усього на дві фракції: органічні відходи та упаковка (папір, картон, метал, пластик, скло, плівка і т. д.)

Поділ відходів на дві фракції не тільки значно полегшить роботу для операторів сортувальної лінії на міському сміттєзвалищі, а й на 30-40% підвищить коефіцієнт вибірки сировини. Таким чином зменшиться кількість захоронених відходів. 

«Більшість країн розпочинало цей шлях саме з сортування відходів на органіку і упаковку. А вже потім, коли населення звикає розділяти відходи на дві фракції, запроваджують сортування скла, пластику, паперу і так далі. В Європі перехід на роздільний збір відходів у середньому займає 10-20 років», – кажуть в пресслужбі компанії.

Випробовувати ідею планують на одному з маршрутів міста з контейнерними майданчиками біля багатоповерхівок. 

“Обиратимемо серед районів, мешканці яких не мають заборгованості зі сплати за ТПВ, або мають мінімальну. Адже рівень оплати, окрім фінансових можливостей, показує свідомість населення, а це стане одним із ключових показників успішності проєкту, оскільки сміття потрібно буде розділяти вдома”, – кажуть в компанії.

Якщо протягом 2-3 місяців на обраному маршруті кропивничани не будуть сортувати, то проєкт доведеться закрити. 

Нагадаємо, раніше в компанії повідомляли, що з осені планують впровадити окремо збір зелених відходів, які перероблятимуть на компост.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Пʼять років вʼязниці за пляшку віскі і ковбаси: у Кропивницькому винесли вирок крадію
Занедбаний будинок культури у Кропивницькому планують перетворити у духовно-просвітницький центр 
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024