У Кропивницькому планують збирати зелені відходи на компост: як це відбуватиметься

11:38, 18 Лютого, 2024

Компанія «Екостайл», що займається вивозом побутових відходів у Кропивницькому, у співпраці з міською радою планує впровадити в місті збір та переробку «зелених відходів».

Про це повідомили «Гречці» в пресслужбі «Екостайлу».

За попередніми підрахунками, повноцінно проєкт зможе стартувати восени цього року. Проте, все залежатиме від кількох факторів.

«По-перше, необхідно, щоб Кропивницька міська рада виділила окрему земельну ділянку, на яку власне і будуть звозитися зелені відходи, і де згодом вони будуть перероблятися у компост. 27 лютого відбудеться сесія міської ради, під час якої, зокрема, розглядатиметься це питання. По-друге, в березні-квітні планується розгляд питання щодо затвердження тарифів на вивезення і переробку зелених відходів. Якщо на кожному з цих етапів не виникне труднощів, то вже восени 2024 року ми зможемо запровадити цей проєкт у Кропивницькому», – пояснюють у компанії.

Планується, що збір зелених відходів з приватного сектору Кропивницького буде здійснюватись окремими авто. На решті території міста ці відходи будуть збирати ЖЕО та інші комунальні служби.

Для переробки усього зібраного листя, трави та гілок у компост компанія планує придбати спеціальне обладнання.

Що таке «зелені відходи»?

Терміном «зелені відходи» ми користуємося в побуті. В законодавстві ж зазначене поняття вживається як «залишки зелених насаджень» та «відходи зеленого господарства». До них належать: 

  • рослинні рештки, 
  • трава, 
  • листя,
  • гілки дерев, які утворюються при догляді за зеленими насадженнями прибудинкових територій та зелених насаджень загального користування.

Чи входитиме послуга у звичайний тариф на вивіз побутових відходів?

Згідно з Законом України «Про благоустрій населених пунктів», на об’єктах благоустрою забороняється вивозити та звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг (стаття 16). Тобто, цей вид відходів збирають та переробляють на окремо відведеній території. 

Зелені відходи не відносяться до твердих побутових відходів. Тому, якщо проєкт таки реалізуватимуть, відповідно, для всіх домогосподарств приватного сектору має діяти тариф на вивезення зелених відходів. 

Орієнтовна вартість вивезення зелених відходів становитиме кілька гривень на місяць, оскільки збір зелених відходів відбуватиметься 4-5 місяців на рік.

Що далі планують робити з компостом?

Нагадаємо, вже кілька років на міському полігоні твердих побутових відходів використовували каліфорнійських черв’яків і переробляли листя в біогумус, який можна використовувати для вирощування овочів, квітів, дерев.

Як повідомили «Гречці» в компанії, це цінне екологічне добриво, яке перевершує гній і компости за вмістом гумусу в 4-8 разів, проте попит на нього поки що невисокий.

«Тому частину біогумусу ми передаємо і передаватимемо комунальним службам Кропивницького для підживлення рослин на міських клумбах. А решту – використовуємо для власних потреб підприємства», – повідомили у компанії.

Раніше «Гречка» пояснювала, як жителям Кропивницького району замовити послугу контейнерного вивозу сміття у приватному секторі.

Останні новини по темі
Куди піти у Кропивницькому: анонси заходів на 19-25 лютого
анонс заходи
ППО літак ракети
Українська ППО за ніч знищила 12 «шахедів» і авіаракету — зокрема на Кіровоградщині
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024