У Кропивницькому помер народний художник України Михайло Надєждін

12:01, 05 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 5 грудня, помер народний художник України Михайло Надєждін. 

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович. 

“Сьогодні вночі пішов з життя Народний художник України Михайло Надєждін, один із фундаторів потужної спільноти художників нашого краю. Знав Михайла Володимировича дуже багато років, маю його картини. В них – кольори світла, життя і тепла. Світла пам‘ять МАЙСТРУ”, – зазначив він в дописі.

Довідково:
Михайло Володимирович Надєждін народився 18 травня 1935 року в селі село Костянтинівка Хотінського району (нині — Сумський район, Сумська область) — український художник, живописець, Заслужений діяч мистецтв, Народний художник України, лауреат премії Осмьоркіна. Депутат Кіровоградської обласної ради від партії «Батьківщина» блок Юлії Тимошенко.

У 1957 році, після демобілізації з армії, вступив до Дніпропетровського державного художнього училища, де навчався у художників-педагогів: Григорія Чернявського, Миколи Родзіна, Олександра Куко. У 1962—1963 роках працював по розподілу у Запорізькому педучилищі, де викладав малюнок. Протягом 1963—1973 років викладав у дитячій художній школі, де організовував і брав участь у численних виставках.

У 1985 році ініціював створення в Кіровоградської обласної організації Спілки художників України. У 1989 році був обраний її першим головою. Серед його робіт: «Барнаул. Військовий табір», «Хірургія», «Двоє», «Сади Едему», «Художник і модель», «Проєкт пам’ятника Дон-Кіхоту», «Художник і модель», «Сон», «Сади Едему»,«Біля моря», «Натюрморт з косівським глечиком».

Останні новини по темі
Із крафтом та фотозоною: у Кропивницькому стартував ярмарок до Дня Святого Миколая
Де і за скільки можна придбати новорічну ялинку на Кіровоградщині
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024