У Кропивницькому стартувала акція “Кроки допомоги”: куди звернутися у разі домашнього насильства

17:07, 30 Листопада, 2023

Сьогодні, 30 листопада, у  Кропивницькому відбулася акція «Кроки допомоги», яка спрямована на інформування містян щодо боротьби проти домашного насильства.

Захід відбувся у рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства». На локаціях у центрі  міста розмістили 8 табличок з QR-посиланнями, передає кореспондентка “Гречки”.

“ Якщо перейти за ними,  можна прочитати про цю акцію, дізнатися про сервіси, які працюють для постраждалих від насилля і де їх знайти. Також там буде історія жінки, яка зазнала домашнього насилля, але наважилася з ним боротися”, – розповіла у коментарі “Гречці” заступниця директора Департаменту соціальної політики Кропивницької міської ради Олена Костенко.

Маршрут із табличок прокладено від приміщення міської ради до ЦНАПу “Прозорий офіс”. Він там буде розміщений до 10 грудня.

Також учасники активності у приміщенні ЦНАПу познайомилися з Кропивницькими працівниками організацій, які допомагають рятуватися від домашнього насилля.

Вони проінформували учасників та учасниць акції про можливості та отримання допомоги у Кропивницькому людям, які страждають від домашнього насильства.

“Таку тему важливо донести всім: знайомим, рідним, колегам. Якщо людина зрозуміла, що хоче розірвати коло насилля, в яке потрапила, то не потрібно мовчати”, – каже Олена Костенко.

Зокрема, у місті діє Центр запобігання та протидії насильству, мобільні бригади для допомоги людям постраждалим від домашнього настльства та денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою.

Куди звернутися у Кропивницькому у випадку домашнього насилля

Директорка міського Центру запобігання та протидії насильству Тетяна Крамаренко зазначила, звернутися у будь-який час можна на  «Телефон довіри»  за номером +380-50-577-43-60. Психологи проконсультують людей, які зазнали насильства, і за потреби перенаправлять у відповідні служби (притулок, денний центр до нацполіції, викликають бригаду тощо).

“ На сьогодні у нас  працює денний центр з кризовою кімнатою, де можна перебувати 10–20 днів і є довготривале проживання в притулку притулку протягом 3–6 місяців. Там вони будуть у безпечному місці. Зателефонувати можна анонімно”, –інформує Тетяна Крамаренко.

У Кропивницькому також діють дві мобільні бригади від Центру запобігання та протидії насильству.

Зв’язатися з ними можна за телефонними номерами:

  • +380632169082 (понеділок – четвер з 8.00 – 20.00,  неділя з 8.00 – 20.00)
  • +380632168735, (вівторок – субота з 8.00 – 20.00)

“У нашу допомогу входить психологічна підтримка, допомога фахівця соціальної роботи, який вирішує всі соціальні питання. Якщо людині потрібна юридична допомога ми безкоштовно перенаправляємо до адвоката, який може супроводжувати людину до вирішення справи. Працює менеджер, який веде всі справи. Можемо максимально швидко приїхати за потрібною адресою і з дитячим кріслом”, – пояснила фахівчиня соціальної роботи мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Дар’я Іщенко.

Також у Кропивницькому по вулиці Шатила, 12 діє денний центр соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства, з кризовою кімнатою.

 Денний центр працює у будні дні з 8:00 до 17:15 (у п’ятницю – до 16:00), обідня перерва – з 12:00 до 13:00. Контактний телефон: +38066-866-55-12.

Раніше «Гречка» розповідала, як гендерні стереотипи про подружні стосунки можуть стати підґрунтям для домашнього насильства.

Останні новини по темі
Кропивницький у жалобі: містяни прощатимуться із полеглими захисниками
Чемпіонат світу з комбат дзю-дзюцю
Кропивницькі спортсмени завоювали сім нагород на Чемпіонаті світу з комбат дзю-дзюцу
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024