У Кропивницькому створили Службу супроводу ветеранів: чому повноцінно ще не запрацювала

У Кропивницькому повинна запрацювати Служба супроводу ветеранів війни, яка матиме 30 працівників. Фахівців для Служби відібрали майже пів року тому. Коли розпочне Служба роботу та чим займалися відібрані фахівці протягом цих місяців — розповідаємо на «Гречці».
Як розповіла у коментарі «Гречці» директорка міського департаменту соцзахисту Юлія Вовк, 24 жовтня 2024 року міськрада прийняла рішення створити при Кропивницькому міському центрі соцслужб Службу супроводу ветеранів та демобілізованих людей.
Із її слів, штат даної служби налічує 33 посади. Це будуть юристи та психологи, які консультуватимуть ветеранів з питань працевлаштування та соціальних гарантій, допомагатимуть реінтегруватися у цивільне життя.
«На сьогодні працевлаштовано троє людей. Це керівник служби і два фахівці із супроводу. Ще 12 людей пройшли відбір», — зазначила посадовиця.
Вона зауважила, що ці 12 людей, після того, як пройшли відбір, то проходили спеціальне навчання. Наразі ж для того, щоб вони розпочали працювати необхідно облаштувати для них робочі місця.
«На сьогодні постало питання щодо приміщення для розташування даної Служби. Троє людей, які вже працюють, наразі мають робочі місця у приміщенні Подільської районної ради, де є декілька кімнат для працівників Центру соцслужб», — пояснила Юлія Вовк.
Крім того, вона говорить, що у будівлі управління Подільського району соцзахисту населення звільнили ще приміщення, щоб розташувати 12 фахівців, які вже пройшли навчання. Наразі ж шукають, де ще розмістити робочі місця для інших, необхідних для укомплектування штату, працівників.
«Ми зараз оперативно працюємо над тим, щоб мати змогу зараз людей забезпечити робочим місцем. І як тільки будуть облаштовані місця, одразу почне функціонувати ця служба», — наголосила Юлія Вовк.
Зазначимо, одним із варіантів для розміщення цієї Служби супроводу ветеранів розглядають приміщення колишньої стоматполіклініки на проспекті Університетському, 29.
Проте там наразі розміщується волонтерський штаб організації «Разом ми сила». Офіційно організація орендує у цьому приміщенні 60 квадратних метрів із 300 наявних. Однак волонтери використовують майже всю площу, оскільки у них в штабі чимало напрямків волонтерської роботи: плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки, там знаходяться багато техніки і речей, які вони передають воїнам на фронт.
Очільниця штабу Тетяна Сила заявила, що у разі, якщо їм залишиться тільки 60 квадратних метрів приміщення, то штаб доведеться закрити.
команду “Гречки”