У Кропивницькому відкрили Центр розшуку безвісти зниклих: хто і як може звернутись 

17:22, 28 Серпня, 2024

У Кропивницькому у середу, 28 серпня, на базі слідчого управління Нацполіції у Кіровоградській області відкрили Центр розшуку безвісти зниклих людей за особливих умов. Пояснюємо, як він працює та які послуги тут надають.

До Центру можуть звернутися ті, чиї близькі зникли безвісти за особливих умов: під час бойових дій, на тимчасово окупованих територіях або внаслідок надзвичайних ситуацій.

Як пояснив «Гречці» керівник Центру Тарас Тарасов, у Кропивницькому установу розмістили саме на базі слідчого управління для того, щоб покращити координацію роботи. Так, в одному місці правоохоронці консультують людей, приймають від них заяви та оперативно реагують на повідомлення. 

За його словами, у Центрі правоохоронці за необхідності на місці забирають зразок ДНК, який надалі вносять до бази для подальшої молекулярно-генетичної експертизи. 

«ДНК-зразок спеціалісти беруть виключно у родичів: це батьки або діти безвісти зниклої людини. Були випадки, що для зразка приносили одяг чи зубні щітки. Такі речі також підходять для порівняльної експертизи», – зазначив Тарас Тарасов. 

Новоутворений центр наразі нараховує 30 працівників, серед яких слідчі, оперативники, криміналісти, аналітики та кіберфахівці, передає журналістка «Гречки». 

Хто може звернутись 

До центру можуть звернутись рідні і знайомі людей, які зникли безвісти на окупованих територіях або під час виконання бойових завдань. 

«Важливо надавати коректні паспортні дані зниклої людини. Ми звертаємось до військової частини, де нам можуть підтвердити або спростувати інформацію про його зникнення. Окрім того, до центру можуть звернутись люди, які втратили звʼязок зі своїми рідним чи знайомими, які проживали на тимчасово окупованих територіях. Варто уточнити, що Нацполіція не надає статус особи безвісти зниклої за особливих обставин, цим займається секретаріат Уповноваженого з питань безвісти зниклих за особливих обставин, ми тільки спільно співпрацюємо», – говорить керівник центру. 

Навіть, якщо людина знаходиться за кордоном, а її близька людина, несучи службу в Силах оборони, тривалий час не виходить на звʼязок, вона може звʼязатись через знайомих та передати інформацію до Центру.

Громадяни, які розшукують близьких, з якими втратили звʼязок через воєнні дії та тимчасову окупацію частини територій України, можуть звернутися до співробітників центру:

  • за номером телефону: 099 042 84 68.
  • особисто за адресою: вулиця Велика Перспективна, 1.

Нагадаємо, «Гречка» раніше пояснювала, куди звертатися родинам, чиї близькі потрапили у полон або зникли безвісти під час бойових дій.

Останні новини по темі
Навічно у строю: дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисника та захисниці
Шість кроків в енергетиці, які Україна має втілити до 2030 року
Читайте також

21 березня в Кропивницькому завершився триденний командний Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів. Змагання об’єднали 302 учасників і учасниць із 22 областей кр...

18:21, 21 Червня, 2025

Держава оплачує жінкам професійне навчання у сферах, де зазвичай працюють чоловіки. Розповідаємо, як отримати компенсацію та які професії доступні....

15:34, 21 Червня, 2025

Бісквітний пиріг зі свіжими вишнями — це ніжна випічка, яку точно варто спробувати. Розповідаємо, як приготувати....

13:31, 21 Червня, 2025