У Кропивницькому відкрили інклюзивну групу джиу-джитсу для ветеранів і ветеранок: як долучитися

10:43, 24 Січня, 2024

У Кропивницькому проєкт TMS Hub спільно зі Спортивним клубом «Борець» відкрили групу для військових, ветеранів та ветеранок, які втратили кінцівки чи мають поранення і травми.

Як розповів у коментарі “Гречці” засновник клубу “Борець” Євген Скирда,  така група від проєкту TMS Hub у Києві діє вже два роки. Тепер така можливість стала доступною у Кропивницькому та Одесі.

За його словами, поки що це буде одна група, тренування якої проходитимуть на базі клубу “Борець”. Якщо кількість охочий доєднатися буде зростати, то відкриватимуть ще групи й тоді вже підшукуватимуть додаткове приміщення.

Кількість учасників у групі необмежена, так само як і їх вік чи стать. Фізичний стан також не має значення, навіть якщо у людини ампутовані не одна кінцівка, вона зможе займатися джиу-джитсу.

“Є ветерани з двома ампутованими ногами, але вони борються, виступають на змаганнях і показують гарний рівень. Тобто  джиу-джитсу – дуже адаптивна боротьба, в якій під кожного можна підібрати техніку, враховуючи особливості людини”, – говорить Євген Скирда.

Спортсмен зазначає, що у розробці та підборі методики “Борцю” допомагатиме TMS Hub, оскільки вони вже мають тривалий досвід у роботі із ветеранами та ветеранками. Саме ця організація і запропонували у співпраці відкрити таку групу у Кропивницькому. 

Серед учасників таких груп проводять змагання в Україні, розподілені по категоріях. Проте, зі слів Євгена, є випадки, коли ветерани з ампутаціями беруть участь і в загальних змаганнях та показують високі досягнення.

“Для прикладу, ветеран Артем Кузьмічов – ветеран, в якого ампутована нога. Він на відкритих чемпіонатах країни у звичайних категоріях зміг перемагати й круто себе показав”, – підкреслив очільник спортклубу.

Групу у Кропивницькому вже відкрили. Наразі триває набір учасників. Ними можуть стати й жителі та жительки інших областей.

Тренування у групі безоплатні.

Дізнатися більше деталей та зареєструватися до групи можна зателефонувавши за номером:

  • 050 885-59-34.

Нагадаємо, у Кропивницькому діє перший в Україні, а можливо, і в усьому світі спортивний інтернат з професійного джиу-джитсу на базі клубу «Борець».

Фото із Фейсбук-сторінки Євгена Скирди

Останні новини по темі
У Кропивницькому оголосили конкурс стипендій на курси для ветеранів і ветеранок: як зареєстуватись
Кропивницька ініціатива “Волонтерський крафт” потрапила до списку 50 найкращих
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024