У Кропивницькому збирають речі та історії повʼязані з ансамблем «Ятрань»: як долучитися

У Кропивницькому Музей хореографії збирає речі, повʼязані із ансамблем «Ятрань». Цьогоріч колектив мав би святкувати свій ювілей.
Як повідомили на Facebook-сторінці Музею історії українського хореографічного мистецтва, у цьому році ансамблю «Ятрань» мало б виповнитися 75 років.
Згідно з інформацією, основу фондової збірки Музею хореографії якраз складають матеріали про цей колектив. Однак музейники прагнуть розширити колекцію.
Зокрема звертаються до кропивничан та мешканців області, родини яких були дотичні до ансамблю, у яких, ймовірно, збереглися якісь речі, повʼязані з «Ятранем».
«Тож закликаємо містян та мешканців області приносити речі та розповідати спогади про цей неймовірний колектив. До ювілейної дати хочемо зробити виставку із нових експонатів та розповісти історії, які дізнаємося від вас», — йдеться у повідомленні.
Приносити речі можна до Музею хореографії, який розташований у колишньому приміщенні Нацбанку (вулиця Велика Перспективна, 33).
Довідково:
Ансамбль «Ятрань» створений у 1949 році у Кропивницькому (тоді ще Кіровограді).
Ансамбль народного танцю України «Ятрань» своє ім’я взяв у річки Ятрань, про яку співається у відомій, популярній в Україні, пісні «Там, де Ятрань круто в’ється».
Розквіт колективу пов’язаний з іменем видатного хореографа, народного артиста України, почесного громадянина міста Кіровограда А. М. Кривохижі, що керував ансамблем у 1957—86 роках.
У 1964 році, відзначаючи великий внесок ансамблю в справу популяризації українського танцю, Верховна Рада України присвоїла йому почесне звання «заслужений».
«Ятрань» — лауреат багатьох міжнародних фестивалів та конкурсів. Гастролював у багатьох країнах світу, особлива активність у гастрольній діяльнсоті припала на 1980-і роки.
Останній художній керівник колективу — заслужений працівник культури України Василь Босий. Незмінним диригентом оркестру ансамблю лишався заслужений працівник культури України Микола Кваша.
У 2-й половині 2000-х років Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» через відсутність фінансування й брак перспектив зростання припинив своє існування.