У Кропивницькому знайшли власника “нічийного” томографа з гуманітарного складу

11:11, 23 Лютого, 2024
ОНОВЛЕНО

На Кіровоградщині знайшли власників магнітно-резонансного томографа, який у листопаді виявили на одному зі складів серед вантажу гуманітарної допомоги.

Про це сьогодні, 23 лютого, повідомив голова робочої групи “Прозорість і підзвітність” при обласній військовій адміністрації Павло Конопко, передає кореспондентка “Гречки”.

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року під час перевірки гуманітарного вантажу на одному зі складів виявили магнітно-резонансний томограф фірми Canon. На медичне обладнання вартістю десятки мільйонів гривень не було жодних документів, які б вказували на власника чи звідки він.

“Ми тоді підняли шум щодо цього, щоб знайти власників. Щоб не допустити ситуації, коли об’єкт гуманітарної допомоги став “нічийним”. І передали інформацію Нацполіції, щоб визначити, звідки МРТ на складі”, – сказав Павло Конопко.

Правоохоронці виявили, що це МРТ Canon було виготовлено у 2014 році й використовувалося за призначенням в одній із європейських лікарень. Згодом обладнання вийшло з ладу, і його по гарантії повернули виробнику на ремонт. Виробник відновлював МРТ півтора року. Після ремонту МРТ стало доступним як обладнання, яке вже було у використанні – тобто по нижчій ціні. У вересні 2022 року цей томограф придбав приватний Медичний діагностичний центр “Експерт” у Кропивницькому.

“Логістика була складною: це і дозиметричний контроль, перевірка іншими інстанціями і регуляторними органами, спеціальне перевезення тощо. Тому у митний контроль України цей МРТ увійшов у лютому 2023 року”, – пояснив голова обласної групи “Підзвітність і прозорість”.

В самому діагностичному центрі у Кропивницькому в цей час ще не підготували приміщення для МРТ, тому підписали договір з власником складу про зберігання обладнання. На тому ж складі його і виявили без документів.

“Підготовка приміщення у медзакладі для монтажу обладнання тривають, це 6-7 місяців. Цей час МРТ зберігається на тому ж складі. Тобто власника ми знайшли й тепер спокійні, що це не гуманітарна допомога, яка стала “нічийною”, – додав Павло Конопко.

ОНОВЛЕНО: у тексті додано слово “Експерт”.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
“Білий квиток” за 40 тисяч: на Кіровоградщині лікарку підозрюють у хабарництві
Додадуть ще 38,6 мільйона? У Кропивницькому планують доремонтувати два бомбосховища
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024