У Кропивницькому знесуть частину кафе у Дендропарку? Що вирішив суд
Господарський суд розглянув справу щодо добудови до кафе «Арка», яку приватна фірма зробила на території Дендропарку у Кропивницькому. Другим відповідачем у справі була Кропивницька міськрада.
У понеділок, 4 листопада, на сайті Кіровоградської обласної прокуратури зʼявилося повідомлення щодо справи про новобудову у Дендропарку. Йдеться про добудову до ресторану «Арка», яке встановило приватне підприємство «Станрем-250» у 2023 році.
Як стверджує прокуратура, фірма не мала на це правовстановлюючих документів і дозволів.
«Зведено добудову незважаючи на те, що Кропивницький дендропарк є об’єктом природно-заповідного фонду місцевого значення», — підкреслили в прокуратурі.
Відповідно, прокуратура подала позов до суду щодо дій «Станрем-250».
Як зʼясувала кореспондентка «Гречки» у Єдиному держреєстрі судових рішень, справу розглянув Господарський суд Кіровоградської області наприкінці жовтня.
Відповідачами у справі виступали власне ПП «Станрем-250», а також Кропивницька міська рада.
У позові прокуратура вимагала:
- від фірми знести добудову до кафе і так звільнити ділянку площею 287 квадратних метрів;
- стягнути з міськради та «Станрем-250» по 3028 гривень судового збору;
- скасувати держреєстрацію земельної ділянки площею 1,8548 гектара в центрі Дендропарку.
Йдеться про земельну ділянку, яка простягається через Дендропарк від вулиці Академіка Тамма до вулиці Євгена Тельнова. Згідно з відкритими даними Земельного кадастру, ця ділянка є у комунальній власності і використовується для розміщення та обслуговування мережі атракціонів, ігрових майданчиків, господарських споруд.
У відповідь приватна фірма подала до суду клопотання, щоб долучити до справи на стороні відповідача Корпорацію «XXI століття», яке б мало надати певні докази. Міськрада, своєю чергою, клопотала про доєднання до справи на стороні відповідача комунального підприємства Парк культури і відпочинку «Дендропарк-2018».
Суд розглянув ці два клопотання, але відмовив у їхньому задоволенні.
Чому відповідала Кропивницька міськрада
Під час розгляду прокурор зазначив, що роки раніше суд скасував рішення Кіровоградської облради, яким затверджувався проєкт землеустрою щодо відведення ділянки у 1,8548 на території Дендропарку. Та попри це у 2015 році міськрада ухвалює рішення щодо цієї ж ділянки.
«Міська рада всупереч інтересам територіальної громади приймає рішення про надання Корпорації “XXI Століття” дозволу на розроблення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі. В результаті склали кадастровий план земельної ділянки та обчислено її площу і площу угідь», — зазначав позивач.
Після у квітні 2017 року реєстратор міськради зареєстрував за корпорацією «XXI Століття» право оренди цієї ділянки.
Суд встановив, що земельна ділянка, яка належить до земель природно-заповідного призначення, не може відноситись до земель громадської забудови. Тому ця ділянка на території Дендропарку не може існувати і тих межах, в яких була зареєстрована.
Цю частину позову Господарський суд Кіровоградської області задовольнив. Реєстрацію ділянки з кадастровим номером 3510100000:37:309:0030, площею 1,8548 гектара скасовано.
Які будівлі знесуть у Дендропарку
Під час судового розгляду прокурор уточнив, що на території Дендропарку самовільно побудували споруди аквадендропарку «Альона» та добудову до ресторану «Арка».
Слідство встановило, що приватна фірма «Станрем-250» 12 квітня 2017 року стала власницею приміщення ресторану «Арка» площею 203 метри. Та пізніше фірма вирішила розширити площу ресторану — на ще 273,6 квадратні метри. Добудову зробили на суміжній ділянці, яка є у комунальній власності Кропивницької громади.
Врахувавши це, суд вирішив задовольнити позов повністю.
«Зобов`язати “Станрем-250” звільнити самовільно зайняті землі шляхом знесення самовільно збудованої будівлі, а саме добудови до ресторану “Арка”», — йдеться у рішенні.
Також обидва відповідачі — фірма і Кропивницька міськрада — мають сплатити по 3028 гривень судового збору.
Кримінальна відповідальність за будівництво у парку
Нагадаємо, що у травні 2024 року директорці приватної фірми оголосили підозру у самовільному будівництві на самовільно зайнятій земельній ділянці на території природно-заповідного фонду (ч. 4 ст. 197-1 Кримінального кодексу України).
Йдеться про цю саму добудову до ресторану «Арка» у Дендропарку.
Як уточнила кореспондентці «Гречки» речниця Кіровоградської обласної прокуратури Олеся Панченко, слідство вже завершено у цій справі. Станом на 4 листопада 2024 року обвинувачення директорки фірми у незаконній добудові перебуває у суді.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею