У Побузькій громаді закривають школу через брак грошей: чому так? 

11:33, 02 Липня, 2024

У Побузькій громаді, що на Кіровоградщині, через повномасштабне вторгнення вимушено припинило роботу містоутворююче підприємство – феронікелевий комбінат. Як результат, громаді бракує надходжень до бюджету і грошей на те, аби фінансувати соцзаклади. На разі можуть закрити Пушківську філію Побузького ліцею.

Директорка вважає, що школу закривають незаконно

Депутат Побузької селищної ради Сергій Яніцький повідомив “Гречці”, що у Побузькій громаді скорочують робочий штат вчителів Пушківської філії Побузького ліцею.

За його словами, скорочення працівників Пушківської філії є незаконним.

“Це штучні та безпідставні спроби реорганізації, оптимізації 5-9 класів ліцею Побузькою селищною радою”, – стверджує депутат Сергій Яніцький.

Директорка Пушківської філії Побузького ліцею Людмили Рибакевич (вона ж, за даними декларації, є дружиною Сергія Яніцького) дії Побузького голови називає незаконними.

За її словами, частина батьків учнів Пушківської філії ліцею не погоджуються з переведенням їх дітей до інших філій. 

“Ще жоден учень не забрав документи зі школи для переведення в іншу”, – каже вона.

Окрім того, директорка зазначає, що проти виступила частина вчителів та службовий персонал (кухарка та прибиральниця).

“Люди отримали повідомлення про скорочення незаконно, спираючись на рішення виконавчого комітету,  а не сесії місцевих депутатів, що є порушенням. Це порушує і статут, і положення про нашу філію”, – каже вона.

27 червня Людмила Рибакевич написала в Департамент освіти й науки Кіровоградської ОВА скаргу на Побузьку селищну раду і наразі чекає відповіді.

Як пояснює ситуацію голова Побузької громади

У коментарі “Гречці” голова Побузької селищної ради В’ячеслав Купренюк розповів, що тимчасове припинення роботи Пушківської  філії Побузького  ліцею пояснюють нестачею грошей у бюджеті громади.

“Через вимушене призупинення роботи феронікелевого комбінату, у громаді постала проблема з браком фінансування для соцзакладів – у тому числі не вистачає грошей і для фінансування Пушківської філії Побузького ліцею”, – зазначив він.

Зазначимо, 22 жовтня  2022 року три ворожі ракетні удари припали на енергетичний об’єкт, який забезпечував живлення комбінату та низки населених пунктів Кіровоградської та Миколаївської областей.

Електропостачання в громаді відновили, але воно було нестабільне та його ледве вистачало на потреби населення. Тому через неможливість вести виробничий процес, комбінат від 1 листопада 2022 року вимушено призупинив роботу. 

Після призупинення роботи підприємство не змогло відновити роботу печей. Уже понад два роки комбінат знаходиться на простої.

Побузький феронікелевий комбінат. Фото з архіву

Через припинення роботи комбінату 1860 його працівників залишилися без роботи.

“Зараз громада знаходиться у безвихідній ситуації. Керівництво громади навіть не може виплатити технічному персоналу Пушківської філії мінімальні зарплати. Тому доводиться йти на такі рішення, як тимчасове призупинення Пушківської філії ліцею та переведення дітей та вчителів до інших філій. Окрім того, через таку ситуацію у громаді під загрозою закриття опинилися й інші соцзаклади”, – розповів голова Побузької громади.

За словами В’ячеслава Купренюка, через закриття комбінату громада щороку втрачає 50 мільйонів гривень, які могли б бути спрямовані до місцевого бюджету.

“Наразі комбінат перебуває у стані ремонту, але поки не буде гарантій безпеки даному підприємстві його запускати не можна. Окрім того логістика матеріалу, який добувають за кордоном і тут переплавляють на підприємстві зараз неможлива”, – зазначив В’ячеслав Купренюк.

Окрім того, В’ячеслав Купренюк зазначив, що в Пушківській філії Побузького ліцею не виконані вимоги техногенної та пожежної безпеки, через що Державна служба з надзвичайних ситуацій не зможе допустити заклад до навчання. Щоб забезпечити ці умови потрібно витратити півмільйона гривень, яких в місцевому бюджеті немає, каже голова громади.

Де тепер навчатимуться діти й працюватимуть вчителі?

В’ячеслав Купренюк зазначив, що учні та вчителі Пушківської філії Побузького ліцею зможуть перейти до філій сіл Капітанки та Сухого Ташлика, що знаходяться неподалік від села Пушківки.

Це 67 учнів, які навчалися в ліцеї та п’ятеро вчителів з Пушкінки. Ще 14 вчителів в Пушківку підволизи з інших філій.

За словами Побузького голови, таким чином громада зможе зекономити для місцевого бюджету гроші, які витрачала на електроенергію, дрова, вугілля та зарплату, яку щомісяця сплачує технічному персоналу ліцею.

Пушківська філія Побузького ліцею. Фото надав В’ячеслав Купренюк

“Батьки дітей можуть самі обирати, у який навчальний заклад хочуть перевести дітей. Керівництво громади ж, у свою чергу, забезпечить їх транспортом, аби вони могли туди їздити”, – розповів В’ячеслав Купренюк.

Вчителям, які раніше працювали у Пушкінській філії, уже запропонували робочі місця. Добиратися до них вони також зможуть на автобусах, організованих громадою.

“Ми попередили, що філія буде тимчасово призупиняти й запропонували їм місця в інших філіях”, – говорить Побузький голова.

Що каже департамент освіти?

У коментарі “Гречці” директорка департаменту освіти й науки ОВА Ельза Лещенко підтвердила, що до департаменту від директорки Пушківської філії Побузького ліцею надійшла скарга. Розглядали її за участю фахівців департаменту. 

Вона уточнила, що відповіді на скаргу поки немає. Вона буде базуватися на інформації Побузького ОТГ, як засновника філії.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала, що у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та мамою 8-річного хлопчика, який відвідує гурток у закладі, і є керівником цього гуртка. Мама хлопчика зазначила, що керівниця заклади під час тривоги не пустила її сина та ще одного хлопчика в укриття.

Подякуй авторці гривнею!

Вона пише цікаві історії для вас.

Останні новини по темі
Вчителя з Олександрії нагородили міністерської відзнакою 
Зеленський нагородив кропивницьку вокалістку
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024