У Центрі реабілітації дітей-інвалідів виник конфлікт через складське приміщення (ФОТО)

У кіровоградському Центрі реабілітації для дітей з особливими потребами назріває новий конфлікт. Чергове непорозуміння виникло між батьківською радою Центру, громадською організацією «Серце матері» та вже новим директором закладу Лілію Місюнєю. Інформація про конфлікт з’явилась на сторінці Анни Бондаревої у Фейсбук.
Громадська організація, що опікуються особливими дітьми та їх сім’ями, отримала в тимчасове безоплатне користування частину складського приміщення, що належить Центру. Приміщення планувалось використовувати для розміщення гуманітарної допомоги сім’ям, що виховують дітей з інвалідністю, чи мають члена сім’ї з особливими потребами.
За словами Бондаревої, новий директор Центру Лілія Місюня висунула свої умови користування складом.
«На батьківських зборах Лілія Місюня погодилася надати приміщення, поставивши умову, що дану допомогу мають роздавати в її робочий час, тобто не коли зручно батькам чи волонтерам, а коли вона знаходиться на роботі, бо затримуватися після роботи чи приходити у свої вихідні дні у неїн емає бажання. І аргумент, що батьки особливих дітей теж мають роботу, для нового директора – не аргумент», – зазначає Анна Бондарєва.
22 березня, між керівником центру та представниками громадської організації виникло непорозуміння. Як стверджує Бондарєва, керівник Центру вирішила змінити цільове призначення гуманітарної допомоги волонтерів з США, привезеної активістами ГО «Серце матері». Після того, як речі вивантажили, Лілія Місюня запропонувала передати вантаж Центру реабілітації. При цьому повідомила,що сама роздасть допомогу.
«Я особисто намагалася переконати Місюню в тому, що передавати вантаж Центру не мають права, адже він адресується безпосередньо сім’ям дітей з інвалідністю. Проте директор наполягала на своєму і категорично відмовилась надати складське приміщення, поставивши нас у безвихідне становище», – пише Бондарєва.
Після відмови, батьки змушені були зібрати кошти для того, щоб повторно перевезти вантаж та винайняти складське приміщення.
Лілія Місюня, директор Центру реабілітації, не бачить особливої проблеми в тому що сталося і вважає, що лише виконувала положення статуту закладу. Так директор розповідає, що з прохання надати приміщення для гуманітарної допомоги до Центру звернулась голова батьківського комітету Центру дітей – інвалідів та голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута. І що надавати громадській організації приміщення на території закладу не має права без погодження з Управлінням освіти та посилається на відповідний пункт положення про роботу Центру.
Директор також переконує, що весь вміст гуманітарної допомоги має бути описаний та мати відповідні супровідні документи.
«Перед тим, як надати дозвіл на розміщення допомоги у приміщенні Центру, вміст посилки має перевірити спеціальна комісія та скласти відповідний акт. Зазначити в акті вагу, ціну, загальну вартість посилки і надати накладну з кількістю товару і підписами від кого допомога передана. Після чого її можна брати на зберігання і роздавати. А так нам у Центр привезли 2 тюки з невідомим вмістом, кожен з яких важить близько тонни. Не знаючи що там, я мала надати дозвіл і зберігати їх у приміщенні…» – розповідає Лілія Місюня.
Директор переконана, що для роботи з конкретною громадською організацією необхідно скласти угоду про співпрацю. Сам Центр реабілітації дітей – інвалідів орендує своє приміщення за символічну вартість – 1 гривня нарік. Проте за опалення мусить сплачувати відповідно до орендованої площі.
За словами Місюні, на оплату за опалення Центру в бюджеті передбачено 83 тисячі гривень на рік. 53 тисячі 718 гривень заплатили лише за січень 2016 року. З них – 23 тисячі 109 гривень за додаткові приміщення, які орендовано у грудні 2015 року за попереднього керівництва Центру. В цих приміщеннях планували розмістити зал для фізичної реабілітації, але через брак коштів і відсутність у них належного ремонту нині там якраз і знаходиться склад.
Лілія Місюня запевняє, що готова до співпраці з громадськими організаціями, якщо вони надаватимуть усі необхідні для цього документи і готові допомагати дітям-інвалідам. Зокрема, вихованцям Центру.
Нагадаємо, Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів загальноюплощею близько 800 м2, облаштований у приміщенніколишнього дитячого садка і розпочав свою роботу в лютому 2012 року.
На той час у місті проживали 930 дітей з діагнозами дитячий церебральний параліч, епілепсія, аутизм, з психологічними розладами. 58 дітей перебували на обліку в психіатричній лікарні. Саме для соціальної адаптації цієї категорії дітей і відкрили цей Центр. Штат закладу укомплектували психологами, логопедами, педіатрами, невропатологамита соціальними працівниками. Велику роль в реалізації проекту відіграли самі батьки дітей з особливими потребами, які об`єдналися в громадську організацію «Серце матері» і, фактично, «продавили» це питання у місті Кіровограді.