В Одесі за участі Молдови готуть навчання НАТО
Вісім міжнародних військових навчань відбудуться у 2014 році в Україні, всі вони пройдуть за участю країн НАТО, заявив представник МЗС країни Євген Перебийніс. Верховна Рада схвалила рішення в. о. президента про допуск підрозділів іноземних збройних сил на територію України. Навчання пройдуть у максимально наближених до реальних умовах.
Як повідомив в. о. міністра оборони України генерал-лейтенант Михайло Коваль, війська інших країн, у тому числі держав-членів ЄС та НАТО, візьмуть участь у восьми навчаннях. Половину контингенту складатимуть громадяни України, половину – іноземці. Мета навчань – підготовка до миротворчих операцій. Передбачається, втім, і вирішення завдань щодо забезпечення гуманітарної безпеки і національної оборони, а також ряд пошуково-рятувальних операцій на суші і на морі.
Відбудуться навчання в Одесі. У ході маневрів війська ЄС і НАТО можуть наблизитися на близьку відстань до російських сил, розміщених у Криму, повідомляє golos-ameriki.ru.
Зокрема, в Україні відбудуться навчання Rapid Trident 2014 і Sea Breeze 2014 (Україна та США з участю членів і партнерів НАТО), навчання авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій “Безпечне небо 2014” та підрозділів військової поліції “Правопорядок 2014” (Україна і Польща), навчання “Світла лавина 2014” (Україна, Словаччина, Угорщина, Румунія), навчання гірничо-піхотних підрозділів “Карпати 2014” (Україна, Польща, Угорщина) і навчання механізованих підрозділів “Південь 2014” (Україна, Молдова, Румунія).
Довідка «Гречки» Головнокомандувач Об’єднаними силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав заявив, що російським військам потрібно менше 12 годин, щоб здійснити напад на Україну, якщо Москва віддасть відповідний наказ. Про це повідомило Бі-бі-сі.
Молдова – учасниця Індивідуального партнерського плану НАТО, решта країн – члени Альянсу. На засіданні комісії Україна – НАТО у вівторок Альянс домовився з Києвом про заходи щодо збільшення оборонної здатності України, глави МЗС країн-учасниць комісії вирішили посилити співпрацю Альянсу з Україною і разом працювати над реформами у сфері оборони. Альянс уже заявив про готовність розмістити в Україні мобільні тренувальні групи, а наступного тижня експерти Альянсу відвідають Україну, щоб розглянути її запит до НАТО на надання технічних засобів. У свою чергу ВМС США продовжують термін перебування есмінця Truxtun у Чорному морі і направляють туди додаткові ресурси, повідомив представник Білого дому Джош Ернест.
Нагадаємо, що Москва розглядає дії НАТО як спробу оточити та ізолювати РФ. Країни-члени Альянсу, до якого сьогодні входять деякі колишні сателіти СРСР, розцінюють напад на одну з країн – членів НАТО як атаку на Альянс в цілому.
У вівторок міністри оборони країн-членів НАТО зустрілися в Брюсселі вперше після російської анексії Криму. Генеральний секретар Альянсу Андерс фог Расмуссен зазначив, що кількість російських військ на кордоні з Україною, як і раніше, велика.
А між тим, Україна все ще розраховує повернути Крим в судовому порядку. Про це в середу заявив в. о. міністра закордонних справ України Андрій Дещиця. Україна збирається залучити для цього міжнародний суд ООН. Росія на це вже відреагувала скептично, зазначає bfm.ru. Проте суд ООН перебуватиме під тиском резолюції по Криму, недавно прийнятої Генеральною асамблеєю ООН. Тому рішення може цілком виявитися далеко не на користь Росії.
Підготував Олег БАЗАК