Виграв один підряд двічі? Хто ремонтуватиме лабораторію у Гайвороні

15:36, 25 Березня, 2024

У Гайвороні, що на Кіровоградщині, через порушення скасували тендер на капремонт лабораторії міської лікарні за майже 7 мільйонів гривень. Проте на новій оголошеній закупівлі знову вірогідно виграє фірма попереднього переможця.

Як зʼясувала кореспондентка “Гречки” у системі Prozorro,  у грудні 2023 року оголосили тендер на капремонт у приміщенні лабораторії Гайворонської міськлікарні. Замовник готовий був віддати за роботу понад 7,1 мільйона гривень. Пропозицію подав лише один учасник  ФОП Аветян Агарон Рафикович, який готовий був виконати підряд за 6,8 мільйона. Його і визнали переможцем та уклали з ним договір.

Проте Держаудитслужба провела моніторинг закупівлі, за результатами якого зобовʼязала сторони розірвати угоду. У висновках Держаудитслужби вказано, що ФОП Аветян Агарон Рафикович не надав усі передбачені тендерними вимогами документи. Зокрема не було довідок із банків про наявність в учасника відкритого рахунку у форматі IBAN та довідки про відсутність простроченої заборгованості по кредитах. Також не було згоди щодо мови тендерної документації. Замовник, тобто уповноважена особа від Гайворонської лікарні, повинна була таку пропозицію відхилити, проте не зробили цього й уклали договір з цим ФОПом. Пізніше підприємець пояснив, що підвантажив довідки із банків у файлі «КВАЛІФІКАЦІЙНА ЧАСТИНА». Проте аудитори зʼясували, що ці довідки були датовані 13 грудня 2023 року, при тому, що строк подачі тендерних пропозицій закінчувався 6 грудня 2023 року.

“З огляду на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які є значущими через необ’єктивне та упереджене визначення переможця процедури закупівлі ()….Південний офіс Держаудитслужби зобов’язує здійснити заходи щодо усунення виявлених порушень шляхом розірвання Договору з дотриманням положень Господарського кодексу України та Цивільного кодексу України та протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення висновку оприлюднити через електронну систему закупівель інформацію та/або документи, що свідчать про вжиття таких заходів”, – йдеться у висновку аудиторів.

Той же підряд і той же підприємець

Висновок оприлюднили 29 лютого 2024 року.  11 березня 2024 року оприлюднили інформацію про розірвання договору. А вже 15 березня знову оголосили тендер на цей капремонт і знову пропозицію подало лише одне підприємство  – ТОВ “АА-ТАШИР”, яке, за даними аналітичної системи Youcontrol, належить  Аветяну Агарону Рафиковичу. Тобто тому ж підприємцю, який був переможцем попереднього тендеру.

За підряд медзаклад знову готовий був заплатити понад 7,1 мільйона гривень. ТОВка, яка єдина подала пропозицію,  готова виконати підряд знову ж таки за 6,8 мільйона гривень.  

Договір із підприємством ще не уклали. Станом на 25 березня на сторінці тендеру вказано, що пропозиція  ТОВ “АА-ТАШИР” очікує рішення.

Зазначимо, раніше “Гречка” писала, що саме ФОП Аветян Агарон Рафикович вже ремонтує у цій же лікарні перший поверх терапевтичного корпусу за 5,6 мільйона гривень.

Цей ФОП загалом протягом 2023 року отримав підрядів по держзакупівлях на майже 15 мільйонів гривень. Переважна їх більшість у Гайвороні. Що ж до  ТОВ «АА-ТАШИР», яке належить Аветяну Агарону, то воно також стало єдиним учасником у тендері на будівництво Алеї слави у Гайвороні.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Кропивницькі спортсмени здобули 7 нагород на чемпіонаті України з таеквон-до
Створити сад на даху: Кропивничан запрошують долучитися до проєкту
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024