Вже вдруге: секретаря Світловодської міськради визнали винним у корупційному порушенні

15:23, 18 Січня, 2024

На Кіровоградщині секретаря Світловодської міськради Віталія Тетяниченка вже вдруге визнали винним у тому самому корупційному правопорушенні: він суміщав виборну посаду із підприємництвом. Обвинувачений подав апеляцію з клопотанням визнати його невинним.

Нагадаємо, що у жовтні 2022 року тодішнього секретаря Світловодської міськради Віталія Тетяниченка визнали винним у корупційному правопорушенні. Йдеться про сумісництво виборної посади в органі місцевого самоуправління та бізнес. Зокрема він був обраний секретарем місцевої ради у 2020 році, але при цьому продовжував бути керівником та кінцевим бенефіціаром ТОВ «Будівельна інноваційна компанія».

Таке сумісництво визначили порушенням за частиною 2 статті 172-4 кодексу України про адміністративні порушення. Санкція статті передбачає штраф та конфіскацію доходу від такої діяльності.

Віталій Тетяниченко у суді свою провину не визнавав і заявляв, що ТОВ «Будінком» не вело з 2020 року діяльність і не отримувало прибутку. Та суд визнав його винним і присудив штраф у сумі 5100 гривень.

Після у міській раді винесли питання про звільнення Віталія Тетяниченка, яке підтримали 18 депутатів.

Другий суд за корупцію

Вже у листопаді 2023 року Світловодський міськрайонний суд визнав винним Віталія Тетяниченка – і знову за частиною 2 статті 172-4 КУпАП. Згідно з матеріалами справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень, цього разу його звинувачували у тому, що він, ставши секретарем ради, не звільнився з посади керівника ТОВ «МДС Груп».

У суді Віталій Тетяниченко заявляв, що він написав заяву на звільнення з посади керівника підприємства ще у 2020 році на ім’я засновника ТОВ. Проте у 2021 він виявив, що досі у реєстрі юридичних осіб він зазначений керівником «МДС Груп». За його словами, він намагався зв’язатися із засновником, щоб виправити це, проте не зміг. І лише у травні 2023 він юридично припинив керівництво.

Віталій Тетяниченко стверджував, що фактично при цьому не виконував жодних функцій керівника ТОВ «МДС Груп» з 2020 року.

Проте у в матеріалах справи є докази щодо того, що Віталій Тетяниченко як директор ТОВ «МДС ГРУП» у квітні 2023 року підписав документи щодо зміни місцезнаходження юридичної особи.

Тож йому знову присудили штраф 6800 гривень з конфіскацією отриманого доходу від діяльності на посаді ТОВ «МДС ГРУП» за період з 2 грудня 2020 по 30 квітня 2023.

Віталій Тетяниченко намагався оскаржити це рішення в апеляційному суді. Та наприкінці грудня 2023 року Кропивницький апеляційний суд залишив скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Як повідомляла «Гречка», Віталій Тетяниченко балотувався у народні депутати від 102-го округу у 2019 році. Тоді Центральна виборча комісія оголосила йому і ще 10 кандидатам в нардепи попередження за невчасне відкриття виборчих фондів. У Верховну Раду Віталій Тетяниченко обраним не був.

Фото: «Світловодськ вечірній»

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Трьох захисників з Кіровоградщини відзначили нагородами від Залужного
Кропивницька дитяча кіностудія презентує новий фільм: де подивитись 
Читайте також

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки ...

16:55, 4 Березня, 2024

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024