Забудова лісопарку «Никанорівський»: чому перенесли суд

09:22, 09 Липня, 2024

У Кропивницькому у суді 8 липня мали розглянути позов прокуратури щодо забудови ділянки у лісопарку «Никанорівський», що на березі річки Сугоклія у Кропивницькому. Проте засідання перенесли на два місяці. «Гречка» з’ясувала, чому.

Забудова лісопарку на березі ріки

Нагадаємо, що у Кропивницькому комунальну земельну ділянку по вулиці Прирічній намагаються захопити за схемою реєстрації нерухомого майна. Згодом там почала працювати спецтехніка,  по периметру ділянки з’явився паркан. 

Тоді місцеві мешканці виступили проти забудови

Як виявилося, у лісопарку є вже давно зруйновані будівлі, від яких лишився місцями фундамент та рештки стін. Поки міська влада розробляла проєктну документацію про реєстрацію там лісопарку «Никанорівський», наприкінці 2023 року кропивничанин Сергій Димитрович на підставі свідоцтва про спадщину домігся реєстрації права власності на ці будівлі. 

Никанорівський лісопарк забудова Кропивницький

Після керівник Кропивницької окружної прокуратури Володимир Рубан звернувся до суду в інтересах Кропивницької міськради щодо визнання недійсним свідоцтва про спадщину, яку отримав Сергій Димитрович. На час суду на ділянку «Никанорівського» наклали арешт. 

 У позовній заяві прокурор зазначив, що на ділянці є ознаки будівництва,  хоч вона розташована на березі річки Сугоклія, тобто має особливий режим користування. 

Тому на час суду у «Никанорівському» заборонено проводити будівництво й загалом користуватися ділянкою.

Засідання, яке не відбулося

Цивільний позов окружної прокуратури розглянув суддя Владислав Драний у Ленінському районному суді міста Кропивницького, передає кореспондентка «Гречки». Відповідачем у справі є Сергій Димитрович.

У позові прокурор Володимир Рубан вимагає:

  • визнати недійсним свідоцтво про право на спадщину,
  • скасувати держреєстрацію комплексу будівель на цій ділянці,
  • скасувати держреєстрацію права власності Сергія Димитровича на будівлі на цій ділянці,
  • усунути перешкоди для Кропивницької міськради у користуванні ділянкою,
  • зобов’язати Сергія Дмитровича знести встановлений ним паркан по периметру ділянки.

Судове засідання було призначене на 14:20 у понеділок, 8 липня. Проте о 14:19 на території Кропивницького та області було оголошено повітряну тривогу. В цей день росіяни завдали масованого ракетного удару по території України, тож розгляд справи вирішили розпочати після відбою.

Тривога тривала 38 хвилин, проте за цей час відповідач не з’явився. Тож через відсутність відповідача суд ухвалив рішення перенести засідання.

Обговорюючи зручну дату, суддя Владислав Драний вказав, що має відпустку, тож запропонував засідання провести по його поверненню.

Тому судовий розгляд позову щодо забудови лісопарку «Никанорівський» на березі Сугоклія у Кропивницькому відбудеться у четвер, 12 вересня.

Раніше «Гречка» розповідала, що відповів Сергій Димитрович на запитання щодо планів будівництва у лісопарку «Никанорівський».

Останні новини по темі
Кропивницькі велосипедистки стали чемпіонками України
Олександрійська міськрада може переплатити понад 2,6 мільйона на ремонті школи
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024