Захисникам Кропивницького передали комплекти зв’язку від фонду “Повернись живим”

10:45, 15 Лютого, 2024

Фонд компетентної допомоги армії “Повернись живим” разом з компанією “Нова пошта” передали Повітряному командуванню “Центр” телекомунікаційні комплекти для мобільних вогневих груп у рамках проєкту “Запакуй небо — прокачай ППО”.

Як “Гречка” раніше повідомляла, в рамках спільного благодійного проєкту українців закликали долучитися до збору на 330 мільйонів гривень для посилення протиповітряної оборони. За зібрані гроші планували придбати переносні й рухомі командні пункти, комплексні апарати зв’язку, рюкзаки мобільних вогневих груп та інші девайси.

Як зазначають у фонді, зібрані телекомунікаційні комплекти — це рюкзаки, які містять усі необхідні види захищеного зв’язку. Вартість усіх комплектів становить 21 533 453 гривень. Загальна їх кількість не розголошується з міркувань безпеки.

Їх закупили й розподілили між оборонцями Кропивницького, Києва, Сум, Вінниці, Житомира, Черкас Чернігова і решти міст та сіл у центральної частини України.

“У 2022-2023 роках під час відключень електроенергії через ворожі атаки по нашій інфраструктурі часто по всій країні зникав зв’язок. Українці не могли зв’язатися один з одним. Щоб наші захисники й захисниці за будь-яких обставин мали надійний зв’язок, спеціалісти Фонду розробили для них телекомунікаційні комплекти, які мають радіостанції, ІР-телефони, щогли, антени. Є додатковий дріт для підключення Starlink, а також USB-живлення для різних приладів. Усе обладнання розмістили у рюкзак для зручності транспортування”, – зазначив консультант фонду “Повернись живим” Олексій Дубинка.

Першу партію телекомунікаційних комплектів підрозділи протиповітряної оборони отримали торік у жовтні. Фонд і Нова пошта передали підрозділам протиповітряної оборони вже п’ять партій обладнання у рамках проєкту “Запакуй небо — прокачай ППО”.

Крім телекомунікаційних комплектів, сили ППО отримали:

  • комплексні апаратні звʼязку (прохідні вантажівки, забезпеченінеобхідним обладнанням, технікою, захищеними видами зв’язку, КАЗи повністю енерго та тепло незалежні);
  • носимі комплекти зв’язку та управління (валізи вагою до 60 кілограмів, обладнані телекомунікаційними засобами, оргтехнікою, які легко розкладаються в мобільний командний пункт із робочими місцями для воїнів).

Підрозділи протиповітряної оборони забезпечать рухомими командними пунктами на базі прохідних вантажівок. Вони дадуть можливість командувати військами під час руху і матимуть універсальні місця для роботи й відпочинку захисників.

Останні новини по темі
У Кропивницькому частково перекрито рух по Чорновола: що знову прорвало
порив на Чорновола
Відійшли до небесного війська: на Кіровоградщині прощатимуться з полеглими захисниками
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024