Запровадити публічні прощання з полеглими військовими у центрі Кропивницького: звернення

У Кропивницькому активістки підготували звернення до міської ради з вимогою внести зміни до церемонії вшанування полеглих захисників і захисниць. Розповідаємо, що саме вимагають змінити і як підписати звернення.
Нагадаємо, що активісти звернули увагу на те, що у Кропивницькому не попереджають про дату і час прощання з полеглими захисниками. Зокрема і коли траурний кортеж проїжджатиме через центр міста.
У міській раді тоді відповіли, що не оприлюднюють дату і час прощання з міркувань безпеки.
У пʼятницю, 4 квітня, у «Просторі Хоробрих» у Кропивницькому рідні діючих і полеглих військових обговорили проблему церемонії вшанування у центрі міста, передає кореспондентка «Гречки».
Під час підготовки порушили питання і створення алеї з портерами полеглих.
«Екран біля міської ради більше підходить для приміщення. Він чудово підійде для школи, наприклад, але для міста він замалий. Та й інформації там замало. Про мого чоловіка написано лише, що він солдат. Ні про нагороди, ні де саме служив навіть», — зауважила Мар’яна, дружина полеглого Сергія Кощавського.
Також зазначили, що меморіальні алеї з плакатами створили не тільки в інших обласних центрах, а й у громадах Кіровоградщини. Активістки зазначали, що з них можна взяти приклад і Кропивницькому.
За результатами обговорення підготували звернення до Кропивницької міської ради. Текст звернення надали і редакції «Гречки», який ми публікуємо без змін.
Кортеж «на щиті» у центрі Кропивницького: текст звернення
Ми, представники громадського сектору та мешканці міста Кропивницького, звертаємося до вас із проханням підтримати та організовувати достойне вшанування загиблих військових шляхом проїзду кортежів «на щиті» через центральну частину міста під час хвилини мовчання о 9:00 із зупинкою біля площі Героїв Майдану на хвилину мовчання.
Подібна практика хвилини прощання є в більшості громад України та Кіровоградської області. Це прояв поваги та обʼєднання суспільства, нагадування кожному заради чого ми ведемо боротьбу.
Це вкрай важливий крок для вшанування памʼяті героїв, які віддали свої життя за незалежність, свободу і безпеку нашої держави..
Крім того, це встановить єдиний формат проведення процедури прощання для всіх загиблих, дозволить містянам висловити свою повагу, провести героїв в останню путь, схилити голову у скорботі й вдячності, усуне нерозуміння чому проїзд автоколони «На щиті» є вибірковим.
Містяни обурені тим, що позбавлені права на прощання із загиблими воїнами через брак інформації
Також наголошуємо, що під час визначення маршруту та повідомлень про дату прощання, водії швидкої допомоги, поліції, ДСНС та підприємств критичної інфраструктури зможуть планувати маршрут, щоб не потрапити у затори, які можуть утворитися через неправильно розрахований час проїзду автоколони.
Ми переконані, що подібна ініціатива сприятиме формуванню культури національної памʼяті, обʼєднає громаду та підкреслить значення подвигу кожного воїна, який захищав Україну.
Тому просимо міську раду та/або виконавчий комітет Кропивницької міської ради:
- визначити постійний маршрут через центральні вулиці міста для автоколони «На щиті»;
- забезпечити належну організацію дорожнього руху під час проїзду;
- повідомляти громаду про дату та час прощань, щоби жителі мали можливість віддати шану;
- повідомляти родини загиблих про дану можливість вшанування через похоронні бюро під час підготовки до чину прощання;
- оголошувати про початок хвилини мовчання з гучномовців системи оповіщення ДСНС;
- провести розʼяснювальну інформаційну кампанію щодо того, що під час руху колони «На щиті» пішоходи мають зупинятися, а водії вмикати аварійний сигнал на машині.
«Це колективне звернення, тож ми збираємо підписи під ним перед тим, як подати міськраді. Підписати звернення можна упродовж трьох днів, з 7 по 10 квітня включно, у “Просторі хоробрих” по вулиці Віктора Чміленка, 53/35», — закликала виконавча директорка Благодійного фонду «Полку Святослава Хороброго» Яна Пшеніцина, співавторка звернення.
команду “Гречки”