Збив на смерть поліцейського на блокпосту: як покарають водія

16:23, 02 Жовтня, 2024

На Кіровоградщині засудили водія, який улітку 2022 року на блокпосту біля Олександрії збив поліцейського.

Тоді водій авто «Mercedes-Benz Sprinter», який їхав разом зі своєю дружиною, не зупинився на знак «Стоп» перед блокпостом та збив поліцейського. Від отриманих травм постраждалий помер у лікарні.

Справу розглядав Олександрійський міськрайонний суд. 

Кореспондентка «Гречки» з’ясовувала деталі справи у Єдиному державному реєстрі

«Перед блокпостом не було ніяких знаків»: що розповів винуватець ДТП

Водій пояснив, що за кермом уже близько 28 років і раніше ніколи не був учасником ДТП, бо дотримувався правил дорожнього руху.

У день аварії він разом з дружиною їхав до міста Шпола, що на Черкащині, до колеги.

«По дорозі було дуже багато блокпостів. На кожному з них мене зупиняли та перевіряли документи.  Коли уже була ніч, я проїжджав Олександрію і на узбіччі дороги по “зустрічці” побачив світло», – розповів слідству чоловік. 

За словами водія, він припустив, що там може бути все що завгодно, але не блокпост. Бо блокпост мав би бути позначений знаками, а їх не було. Тому він вирішив, що це продовження освітлення заправки, яку він щойно проїхав. 

«Підʼїхавши  ближче я зрозумів, що це блокпост і навіть обурився, бо  його ніяк не позначили. І навіть збирався зупинитись, щоб зробити зауваження, але цю думку перервав силует людини по центру дороги», – зазначив він. 

Чоловік натиснув на гальма, але машина не встигла зупинитися і збила пішохода. 

«Тінь від ліхтаря  падала якраз у ту зону, з якої й вийшов пішохід. Тому я його не побачив. Якби всі знаки встановили правильно, і якби пішохід дотримався правил безпеки, тоді б ДТП не відбулося», – пояснив водій.

За версією чоловіка,  на момент ДТП не було знаків, які б повідомляли, що він би мав зупинитися, але вже під час огляду місця події він побачив знак «Стоп Контроль» та «30», під яким невідома людина щось підкручувала до приїзду поліції. 

«Освітлення було ідеальним», – версія свідка ДТП

Як виявилося, потерпілим є поліцейський, який у ніч ДТП патрулював на блокпості «Пролісок». Після ДТП його доправили в Олександрійську міську лікарню. 

Згідно з інформацією, у ту ніч разом з ним чергували ще двоє колег, а також двоє військових-добровольців.

За словами одного з добровольців, в ту ніч проїжджу частину на блокпості освітлювали три ліхтарі. Ще один ліхтар світив на знак «Стоп-Контроль», який був прикручений до бетонної плити. 

«Освітлення було ідеальним. Його було достатньо, щоб перевірити документи водія та багаж», – зазначив він.

Чоловік пояснив, що близько 22.00 до блокпоста почав наближатися бус, який не зменшував швидкість руху. У цей момент чергували вони з потерпілим.

«Світло фар в нього було дальнім і їх сліпило. Перед цим по зустрічній смузі проїхав вантажний автомобіль. Ми побачили, що бус не зменшує швидкість руху і почали йому блимати ручним ліхтарем, даючи йому зрозуміти, що потрібно знизити швидкість руху і зупинитись», – пригадує свідок. 

Проте авто, за його словами, не зменшило швидкість.

«Потім усе відбувалось дуже швидко, тому мить удару не пам’ятаю. Я почув писк резини й удар. “Бус” став гальмувати лише метрів за десять від вагончика», – розповів свідок. 

Дізнався про смерть потерпілого і розкаявся

Згідно з результатами обстежень, у результаті наїзду поліцейський отримав численні переломи кісток, забої головного мозку, переломи шийного відділу хребта та інші пошкодження. Вони й спричинили смерть.

Вже перед дебатами обвинувачений свою провину у скоєному визнаю повністю та зазначив, що ДТП дійсно відбулося через його необережність. 

«Щиро каюся у вчиненому, прошу вибачення у родини загиблого і зобовʼязуюся відшкодувати завдану шкоду», – зазначив він під час дебатів.

А також він погодився частково компенсувати матері загиблого поліцейського моральну шкоду у розмірі 250 тисяч гривень.

«Ніяка компенсація не поверне мені сина», – мати загиблого

Під час суду мати загиблого розповіла, що на момент ДТП село, де вона жила, було в окупації. Мобільний звʼязок там не ловив. 

Про те, що її син у лікарні, вона дізналася лиш на наступний день після ДТП. Тоді ж і почала шукати спосіб приїхати до нього в лікарню.

«Коли я приїхала в Олександрію, син був в реанімації. Про критичність ситуації, в якій він був, мені не пояснили», – розповіла вона.

Жінка взяла медичні документи сина та поїхала за консультацією до професора в Дніпро, але було вже запізно. Їй повідомили, що він помер.

«Він навіть не встиг створити власну сімʼю. Планував одруження», – зазначила вона. 

За словами матері загиблого, водій та його дружина жодного разу не подзвонили, не попросили вибачення та не допомогли ні з лікування, ані надалі з похованням. 

«Але все одно ніяка компенсація не може повернути мені сина і компенсувати втрату», – зазначила вона.

Під час суду вона просила призначити водію максимально суворе покарання.

Що вирішив суд

Судове слідство встановило, що обставин, які могли б завадити водію побачити блокпост не встановили. А дорожні знаки та освітлення були встановлені правильно. 

«Тому суд вважає наведені водієм пояснення про неналежно встановлені дорожні знаки та не належне освітлення необґрунтованими та недоведеними», – йдеться у матеріалах справи.

Згідно з вироком суду від 27 вересня 2024 року, чоловіка винним за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України – порушення правил безпеки дорожнього руху, які призвели до смерті потерпілого.

Водія засудили до 5 років увʼязнення та на три роки позбавили права керувати автівкою. А також зобовʼязали стягнути з водія моральну шкоду матері загиблого в сумі 446 245 гривень.

Протягом місяця засуджений ще має право подати апеляцію на вирок. 

Нагадаємо, раніше «Гречка» розповідала, що в Олександрії винесли вирок винуватцю ДТП, в якій загинув пасажир-підліток. Як виявили під час слідства, чоловік не вперше вже сів за кермо напідпитку.

Подякуй авторці гривнею!

Вона пише цікаві історії для вас.

Останні новини по темі
Хто отримає 12 мільйонів на ремонти внутрішньодворових доріг у Кропивницькому
У Кропивницькому організували збір каштанів на підтримку ЗСУ: як долучитися 
Читайте також

На Кіровоградщині через негоду, яка була у ніч з 6 на 7 жовтня, без світла залишились сім населених пунктів в області. Розповідаємо, що відомо станом на 13:00....

12:52, 7 Жовтня, 2024

У Знамʼянській громаді, що на Кіровоградщині, протягом двох років планують за 2,5 мільйони гривень реконструювати комунальний ринок. Розповідаємо, які саме роботи планують зроби...

12:40, 7 Жовтня, 2024

В обласного підприємства «Кіровоградобленерго» відсудили 84 мільйони гривень, які підприємство заборгувало ПрАТ «НЕК “Укренерго”» за електроенергію....

12:12, 7 Жовтня, 2024