Зекономили 130 мільйонів: кіровоградські рятувальники власноруч переобладнали спецтехніку
Кіровоградські рятувальники презентували отриману від європейських благодійників спецтехніку. Унікальність автомобілів полягає у тому, що місцеві надзвичайники переобладнали їх під власні потреби, зекономивши для держави понад 130 мільйонів гривень.
Про це повідомив начальник управління ДСНС Кіровоградської області Віталій Миронюк сьогодні, 28 лютого, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка «Гречки».
Чому та що переобладнували
Техніку отримали після початку повномасштабного вторгнення, проте вони не відповідали вимогам та особливостям роботи в регіоні.
«Для переобладнання ми залучили рядових рятувальників піротехніків, працівників нашої служби, які дійсно практично використовують ці автомобілі для ліквідації надзвичайних подій та ситуацій. У результаті наданих пропозицій від них ми переобладнали перший автомобіль – піротехнічний”, –
Його переобладнання почали наприкінці липня 2022 року, а вже у листопаді він поїхав на завдання до деокупованої Снігурівки, що на Миколаївщині.
Там автомобіль пройшов випробування. У перші дні, зі слів Віталія Миронюка, він зарекомендував себе з позитивної сторони, витримав всі ті технічні вимоги, які очікували від нього і фактично дав можливість виконувати завдання за призначенням.
“Потім ми його доукомплектували додатковим обладнанням оснащенням, яке необхідне було для того, щоб по декілька діб можна було перебувати за межами населених пунктів і мобільного здійснювати розмінування території”, – додав посадовець.
Після цього рятувальники продовжили переобладнувати й інші автомобілі: автомобіль газодимозахисної служби, два автомобілі мобільної оперативної групи, електростанції встановили на автомобіль потужністю 210 кВт встановили.
“Щодо електростанцій – це нам тоді виклик був під час блекауту. Тоді необхідністю було мобільно підключати лікарні й інші об’єкти критичної інфраструктури під час відключень світла. У нас виникла ідея і ми її реалізували – найкоротший час переобладнали автомобілі”, – пояснив Віталій Миронюк.
Із його слів усі автомобілі, які отримали – такі, що вже були у використанні. Після отримання техніки її повністю розбирали та заново все переобладнували на свій лад.
Скільки вдалося зекономити
Станом на зараз вже переобладнали 12 автівок. На це витратили 2,7 мільйона гривень, які потрібні були виключно на матеріали та запчастини.
Очільник ДСНС області також зауважив, що якби таку спеціально обладнану техніку довелося закупляти, то це вартувало б мінімум 137 мільйонів гривень.
“Тобто, фактично, за рахунок того, що ми власними силами то все переобладнували, то зекономили понад 130 мільйонів гривень”, – акцентував Віталій Миронюк.
Цьогоріч планують переобладнати ще 6 одиниць спецтехніки. Пріоритет надаватимуть піротехнічним автомобілям, оскільки значно збільшилася кількість цих кадрів. До повномасштабного вторгнення в області було 3 відділення піротехніків – 15 фахівців, а зараз 13 відділень – 74 фахівці. Кожному відділенню потрібно по два автомобілі.
“Загалом у цій техніці, під яку ми переобладнали отримані автомобілі, у нас була надзвичайна потреба, людям потрібна була техніка для можливості виконувати свою роботу. Хоч парк поступово й оновлювали, починаючи орієнтовно з 2015 року, але саме такої спецтехніки ми чекали довго, і врешті самі її собі обладнали”, – підсумував Віталій Миронюк.
Також він зауважив, що тепер фактично у служби є власні групи спеціалістів, які сформувалися із існуючого складу, які займаються таким переобладнанням. В тому числі є і автомаляр, який фарбує спецтехніку і навіть за потреби фарбує техніку для ЗСУ.
Частину переобладнаної спецтехніки після брифінгу презентували на площі Героїв Майдану. Інші ж автівки наразі перебувають на завданнях.