Журналісти українського видання Texty.org заявили про погрози від американських посадовців

16:50, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу  про організації та людей Сполучених Штатів Америки, які виступають проти підтримки України.

Заява про тиск на свободу слова

“Ми, команда української агенції журналістики даних Texty.org.ua та незалежної громадської організації, заявляємо про безпрецедентний тиск, маніпуляції, наклепи, вимоги позбавити донорського фінансування та погрози фізичною розправою, з якими ми зіткнулися після публікації нашого дослідження “Американські гойдалки. Від трампістів до комуністів, хто і як агітує за припинення допомоги Україні””, – йдеться у заяві видання.

Зокрема, зі слів журналістів дослідження вони провели самостійно та виключно за підтримки читачів й оприлюднили його 6 червня. У матеріалі був аналіз політичного, медійного та експертного середовища в США, що впливає на прийняття рішень про подальшу підтримку України в російсько-українській війні. Як доказову базу дослідження також містить таблицю — перелік організацій та осіб, які виступають у США проти підтримки України.

“Ми проаналізували їхні аргументи, порівняли їх із поширеними російськими наративами та розвінчали ці наративи, підкріпивши свої тези аргументами й посиланнями на джерела.
Також ми дослідили, як особи та організації, що потрапили до нашого дослідження, взаємодіють між собою в публічному просторі та як деякі з них взаємодіють із російськими медіа й державними інституціями. Усі оприлюднені дані щодо осіб та організацій взяті з відкритих, зокрема й офіційних, джерел.
Ми не називаємо фігурантів цього дослідження ворогами України, не оскаржуємо і не засуджуємо їхнє право на свободу висловлювання, ми лише констатуємо факт, що вони виступають проти підтримки України й що аргументи, які наводить багато хто з них, співзвучні з наративами російської пропаганди щодо України.
Ми цінуємо і з повагою ставимося до свободи слова, яка є необхідною передумовою існування демократичного суспільства.
Своєю чергою, ми залишаємо за собою право наводити докази, констатувати факти, розвінчувати неправдиві аргументи й порівнювати їх із тими, які російська пропаганда поширює у світі, ” – роз’ясняють  “Texty.org”.

Хейт та погрози виданню

Після публікації цього дослідження спочатку у соцмережі X директор Інституту Рона Пола Daniel McAdams оприлюднив допис, потім статтю на сайті Інституту, у якій заявив, що видання Texty.org.ua, фінансоване американським урядом, створило hate list американських громадян.

Потім почали надходити образливі й жорсткі повідомлення на корпоративну пошту й Instagram.

А далі, за інформацією видання, американські конгресмени, ліві та праві активісти, які вже назвали це дослідження «кілл лістом», почали вимагати припинити підтримку Texty.org.ua.

Далі вже й сам власник соцмережі Х Ілон  Маск почав закликати внести Texty.org.ua до списку терористичних організацій.

“Ми розцінюємо цю кампанію як тиск на свободу слова та вияв шовінізму щодо громадян України. Адже наші гейтери вважають, що ми не маємо права досліджувати ті потоки неправдивої інформації, які вони продукують стосовно нашої країни і нас, бо вони є громадянами США, а ми ні,” – заявляє редакція “Texty.org”.

“Гречка” підтримує колег із “Texty.org” та розцінює наведені редакцією дані про погрози і дописи, як тиск на свободу слова та вияв шовінізму щодо громадян України з боку американських посадовців та політиків.

Останні новини по темі
Суд над Романом Червінським: захист вимагає доступ до матеріалів слідства
Червінський на суді
На щиті: Новгородківська громада повідомила про загибель захисника
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024