Зі STEM-простором та медіацентром: як у Знамʼянці навчатимуть IT-технологіям
У Знам’янській громаді створили STEM-простір та медіацентр, де дітей та дорослих безкоштовно навчатимуть IT-технологій і створенню медіаконтенту.
Створити обидва простори вдалося завдяки співпраці із Програмою USAID DOBRE, розповіла у коментарі “Гречці” координаторка проєкту у Знамʼянці та заступниця міського голови з питань діяльності органів виконавчої влади Ліана Пересадченко.
Навчальні простори організували на базі місцевого Центру дитячої та юнацької творчості.
“Молодь часто говорила нам, що їм не достатньо просторів та гуртків. Тому, коли в громаді зʼявилася можливість створити STEM-простір та медіацентр, її поєднали з баченнями й побажаннями молоді”, – розповіла Ліана Пересадченко.
За її словами, для громади важливо, щоб місцева молодь не виїжджала в інші міста шукати можливості. А змогла отримати їх у Знамʼянці.
“Тепер ми зможемо забезпечити нашу молодь сучасним гурткам, які дозволять їм пройти профорієнтацію. А також допоможемо отримати базові навички в багатьох професіях і дорослим жителям нашої громади”, – пояснила вона.
За гроші громади в обох приміщеннях зробили ремонт, освітлення та меблі. А програма USAID DOBRE зі свого боку передала спецобладнання. Загальна вартість закупленого у рамках програми обладнання складає 1 097 100 гривень.
Від створення роботів до журналістики: чого навчатимуть у просторах
У STEM-простірі всі охочі зможуть вчитися писати програми, експериментувати та створювати роботів. А також отримати базові навички у професіях дизайнера, програміста та інженера-електроніка.
Для цього в рамках проєкту уже закупили ноутбуки, 3D принтери, конструктори та платформи для створення роботів, мікроскопи, паяльні станції та інше. Вчити працювати з цим обладнанням занамʼянчан буде місцевий інженер-конструктор.
У медіацентрі вчитимуть фотографувати, створювати відео-контент та працювати зі штучним інтелектом. На базі цього простору можна буде отримати навички журналіста, фотографа, відеоографа, сценариста та монтажера. Навчати дітей та дорослих буде керівник медіацентру Олег Рубан.
Для роботи медіацентру в рамках програми передали комп’ютер для монтажу, фотокамеру та мобільний телефон для зйомок, комплект освітлення, спалахів та радіомікрофони.
Крім того, заступниця міського голови повідомила, що завдяки Програмі USAID DOBRE на центральній площі громади також встановлять великий вуличний екран вартістю понад 700 тисяч гривень.
“Це дозволить місцевим жителям влаштовувати кінопокази, транслювати рекламу та показувати новини, які створили у медіацентрі”, – каже вона.
Як можна записатися на навчання у STEM-просторі та медіацентрі
За словами Ліани Пересадченко, долучитися до навчання у STEM-просторі та медіацентрі зможуть усі охочі. Це можуть бути люди різного віку.
Для цього місцевим жителям потрібно буде заповнити реєстраційну форму, яка незабаром зʼявиться на офіційному сайті Знамʼянської громади та в локальних групах громади.
Одночасно навчатися у STEM-просторі чи медіацентрі зможуть від 6 до 10 людей.
“Щоб більше людей змогли навчатися у просторі ми розділимо їх за віком на групи. Вони приходитимуть у різні зміни” – зазначила вона.
Організувати навчання планують так, щоб люди, які навчаються в одному з гуртків, також змогли навчатися і в іншому.
“Багато людей повідомляли нам, що хочуть ходити на обидва гуртки. Тому ми організуємо заняття так, щоб вони не накладалися”, – каже вона.
Також жінка зауважила, що якщо у громаді буде великий попит на навчання у STEM-просторі та медіацентрі, будуть шукати можливості для збільшення кількості вчителів. Наразі ж їх буде двоє.
Офіційне відкриття STEM-простору та медіацентрі у Знамʼянці відбудеться 1 жовтня. Наразі ж у громаді продовжують їх підготовку. Також до жовтня планують завершити встановлення вуличного екрана.
Фото з Українського кризового медіацентру
Нагадаємо, раніше “Гречка” розповідала, що у Компаніївській громаді запрацював перший STEM-клас із конструювання, робототехніки та 3D моделювання. Його відкриття також стало можливим завдяки співпраці із Програмою USAID DOBRE.
Вона пише цікаві історії для вас.