1 березня у Кіровограді з аптек зникнуть ліки

15:36, 07 Лютого, 2013

Сьогодні громадські організації, пацієнти та пересічні українці звернулися до Президента України з відкритим листом, закликавши скасувати Закон № 5038-VI, який призведе до значного підвищення цін на ліки, і через який деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць.Справа в тому, що 4 липня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон №5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України про ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», яким зобов’язала всіх імпотрерів іноземних медичних препаратів в Україні отримати додаткову ліцензію на продаж їх препаратів на території України. Закон, який начебто має захистити українського виробника, насправді створить чорний ринок ліків в Україні.

«Ми передбачаємо ручний режим видачі ліцензій та відмову учасників ринку оплачувати нову ліцензію, – стверджує Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ. – Це призведе до монополізації ринку, зростання корупції та заангажованості. Частина виробників просто піде з ринку. Найголовніше – додаткові витрати понесуть не фармкомпанії, а ми – прості українці, коли в Україну припинять завозити необхідні для життя препарати, а «чорний ринок» фармпрепаратів стрімко зросте.»

Цей закон стане смертельним вироком для багатьох українців, чиє життя залежить від ліків іноземного виробництва. Так, наприклад, майже всі препарати, які закуповуються для лікування онкохворих дітей – іноземного виробництва, лише 20% препаратів для хворих на цукровий діабет виробляється в Україні. Майже 100% хворих на найстрашніші епідемії – СНІД, гепатит, туберкульоз – отримують ліки іноземного виробництва, бо в нас навіть аналогів не існує. З 2015 року Закон вимагає окремого ліцензування дитячих підгузків та презервативів.

Обурені таким лобістським законом і лікарі. «Чим ми маємо лікувати людей з інсультом? – обурюється Володимир Жовнір, головний лікар Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України. – Уся інгаляційна анестезія в Україні – іноземного виробництва. Невже ми маємо різати людей живцем, аби чиновники могли отримати додатковий прибуток від фармацевтичної індустрії? Це нонсенс, за який життям платитимуть українські пацієнти.»

«Серед ліків, які життєво необхідні для виконання сучасних протоколів лікування дітей з онкологічними та тяжкими онкогематологічними захворюваннями, 97% – це імпортні препарати. За відсутності цих медикаментів надавати адекватну медичну допомогу хворим дітям буде просто неможливо» – каже Світлана Донська, завідуюча Центру дитячої онкогематології і трансплантації кісткового мозку НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Дитяча гематологія».

Хочемо зазначити, що закон № 5038-VI вступає в дію 1 березня 2013 року. Саме з цього дня всі ліки, які перетинатимуть українську митницю, повинні отримати додаткове ліцензування, яке до цього часу ніхто не знає як отримати. 

5 лютого у Верховній Раді України було зареєстровано Законопроект № 2196 про скасування Закону України №5038-VI. 

Під відкритим листом із проханням допомогти врятувати ситуацію уже поставили підписи ключові пацієнтські та громадські організації. Лист наразі розміщений у відкритому доступі тут, активісти закликають кожного українця, який хоча б раз у житті купував ліки, поставити підпис під зверненням, адже цим пацієнтом, на жаль, в будь-яку хвилину може стати кожен.

Контактна особа – Олександр Александров, т. 0958910379

Довідка:
Ліки іноземного виробництва, що вживаються тяжко хворими українцями:
• Діти і вагітні, хворі на цукровий діабет: 100%
• Діти, що мають онкологічні та онкогематологічні захворювання: 97%
• Дорослі, що мають онкологічні та онкогематологічні захворювання: 80%
• Пульмонологія, зокрема астматики – 100%
• Анестезія в хірургії – 97%
• ВІЛ/СНІД, гепатит, туберкульоз – 97 %
• Гемофілія, метаболізм – більше 90%
Усього в Україні зареєстровано 8 000 найменувань ліків іноземного виробництва.

Останні новини по темі
Табалови пояснили чого хочуть від Верховної Ради
У Кіровоградській колонії засудженим “урізали” квадратні метри
Читайте також

В цьому році Україна втретє відзначатиме День Української Державності. Це свято покликане нагадувати, що наша країна має багатовікову історію державотворення. ...

14:57, 15 Липня, 2024

У місцевих чатах та групах у соціальних мережах поширили повідомлення про начебто виплати по 9500 гривень від Польщі для кожного українця. Повідомлення містить шахрайське посила...

14:52, 15 Липня, 2024

На Кіровоградщині директору фірми-підрядника оголосили підозру у заволодінні державними грошима. Цей підрядник виконував капітальний ремонт лікарняної їдальні у Знам’янці....

14:35, 15 Липня, 2024