Молоді лікарі не гірше за старших, – МОЗ

13:06, 30 Березня, 2018

 

Напередодні старту кампанії “Лікар для кожної сім’ї” МОЗ розвінчує ще один популярний не лише в Україні міф. На цей раз він не про хвороби чи лікування, а про самих лікарів. Використайте цю інформацію, коли обиратимете свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.Інформацію розмістила на сторінці у Фейсбук в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

Існує хибна думка, що молоді лікарі гірші за старших, бо мають менше досвіду. Ось кілька аргументів, які доводять, що це зовсім не так:

Молоді лікарі не гірше за старших, – МОЗ

1) Перед початком практики хороший лікар дуже багато вчиться в університеті, стажується в інтернатурі, займається саморозвитком і тому навіть у перший день роботи в лікарні він уже має необхідну базу знань та навичок, щоб успішно допомагати пацієнтам.

2) Цікаве дослідження щодо впливу віку лікарів і якості надання медичної допомоги.

Під час спостережень в одній з лікарень невідкладної медичної допомоги в США виявилося, що найкращі показники одужання, менша смертність та менша повторна госпіталізація пацієнтів залежали переважно від трьох основних чинників: чи має лікар постійну велику кількість пацієнтів, чи вдосконалює свої навички та чи дотримується сучасних стандартів доказової медицини. Саме вони, а не вік стали головною передумовою якості лікування пацієнтів.

3) В деяких випадках професійні навички та знання, накопичені більш досвідченими лікарями, можуть бути запорукою кращої якості лікування.

Однак, прогрес медичної галузі, розвиток наукових знань, технологій, клінічних протоколів та рекомендацій, можуть стати причиною того, що досвід та знання лікаря (за виключенням розуміння основ медицини) швидко застарівають та стають неактуальними в сучасному середовищі.

Хороший лікар в будь-якому віці має стежити за останніми тенденціями. Тому і для МОЗ одним із викликів є робота над програмами безперервної медичної освіти.

Проводимо трансформацію системи охорони здоров‘я, щоб розвиток і досвід були значно доступніші і якісніші для всіх лікарів, незалежно від віку.

4) На сьогодні ще немає точних наукових даних, які б підтверджували зв’язок між віком лікаря та ефективністю його роботи, особливо щодо результатів лікування пацієнта.

Утім, є один “залізний” критерій, який відрізняє хороших лікарів – хороший лікар хоче (!) вам допомогти. Адже будь-яке успішне лікування починається з мотивації лікаря. Коли вона є – лікар ніколи не припинить вчитися та шукати знайти найкращий спосіб допомоги.

І це зовсім не залежить від кількості років.

 

Останні новини по темі
Баскетбольні вихідні: «Золотой вєк» і «Золотой вєк-2» проведуть поєдинки в Кропивницькому
2018 03 30 zv1
У Кропивницькому зафіксували три нові випадки захворювання на кір
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024