На Кіровоградщині провели понад 300 телемедичних консультацій

11:37, 19 Вересня, 2019

Наразі в Кіровоградській області в рамках пілотного проєкту доступу сільського населення до медичних послуг проведено 341 телемедичну консультацію і працюють над можливістю включити консультації онкологів, фтизіатрів.

Про це стало відомо сьогодні, 19 вересня, під час пресконференції першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка на тему: “Реалізація стратегічних проектів у медичній сфері Кіровоградщини (телемедицина, амбулаторії, екстрена медична допомога)”.

Відзначимо, що суть проєкту “Телемедицина” в тому, аби сільські жителі могли отримувати медичні послуги вузькопрофільних фахівців на місцях, тобто сільських амбулаторіях. За допомогою телемедичного обладнання лікар амбулаторії передає фізіологічні показники пацієнта лікарю в районну лікарню, який і надає консультацію. Тобто пацієнту не потрібно долати велику відстань до лікарні, економлячи в такий спосіб і час, і гроші. Наразі такі консультації надають 51 фахівець на вторинному рівні. За словами, Сергія Коваленка, нині такої кількості достатньо для обслуговування пацієнтів амбулаторії. До речі, з наступного року (враховуючи реформування системи фінансування медзакладів) лікарні вторинки і лікарі зможуть отримувати кошти за надання таких консультацій.

Нині із 123 лікарських сільських амбулаторій, у 94 вже закуплено телемедичне обладнання, а ще в трьох медцентрах відбуваються тендерні процедури.

– Ми плануємо, що всі амбулаторії будуть забезпечені цими пристроями. А до кінця вересня 97 із 123 амбулаторій буде забезпечено телемедичною апаратурою, – каже Сергій Коваленко.

У ході пресконференції було скайп включення з Новосілківської амбулаторії в Голованівському районі, збудованої цьогоріч навесні. Так, в амбулаторії було вже проведено 8 телеметричних консультацій, з яких 6 серцево-судинних. Консультації надавали лікарі з району: Голованівської і Побузької лікарень.

70429593 2419218491685271 8322440481162133504 n

До речі, крім чотирьох нозологій, які наразі проводять в рамках проєкту “Телемедицина”: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, дерматологічні захворювання, цукровий діабет, враховуючи те, що Кіровоградська область, одна з п’яти областей, які стали пілотними в реалізації проєкту “Телемедицина”, в області обдумують необхідність розширення переліку нозологій. Приміром, на думку лікарки з Новосілківської амбулаторії, було б добре мати консультації з дитячою лікарнею.

Натомість, як відзначив, Сергій Коваленко, є думки про долучення на консультації фтизіатрів, онкологів.

– Фтизіатрія, оскільки Кіровоградщина – на другому місці в країні по рівню захворюваності на туберкульоз. Онкологічні захворювання, оскільки Кіровоградщина із-за географічного розташування і природних умов, що потрібно враховувати, має один з найвищих в країні рівнів захворюваності і смертності, – каже Сергій Коваленко.

В ході апробації телемедичних консультацій вже наразі говорять і про деякі проблеми: коли лікарі “первинки” не повно надають запит на отримання консультації, необхідність в подальшому облаштувати робочі місця для лікарів-консультантів, мовилося також про сумісність програм телемедичного обладнання для отримання послуги, а також зменшити відсоток незавершених консультацій (у зв’язку з відпустками лікарів, звільненням та виведенням таких лікарів з системи тощо). Нині за статистикою із 341 консультації 10% були незавершені.

 

Останні новини по темі
У Великосеверинівській ОТГ щеплюватимуть домашніх тварин від сказу
sk copy
medy1
Медики запрошують кропивничан на виїзну клініку
Читайте також

На території Долинської громади на Кіровоградщині легкове авто злетіло у ставок. Двоє чоловіків загинули....

10:27, 8 Вересня, 2024

У Кропивницькому створили інформаційно-консультаційний пункт Центру надання адміністративних послуг міста Покровськ (Донеччина) для вимушених переселенців....

09:59, 8 Вересня, 2024

Наразі в Україні сезон слив. А як приготувати пряні мариновані сливи на зиму? Своїм рецептом поділилася кропивницька фудблогерка Жанна Решетицька....

16:35, 7 Вересня, 2024