Здоров'я

Чому туман шкідливий для здоров'я

. 5102

Через туман у місцях максимального скупчення автомобільного транспорту, в придорожній смузі може фіксуватися перевищення сірчистого ангідриду, формальдегіду, діоксидів, інших речовин, що шкідливо впливають на стан здоров’я людини.

Як повідомляє Держпродспоживслужба в Кіровоградській області, у грудні в місті Кропивницькому, за інформацією Кіровоградського обласного центру з гідрометеорології, рівень забруднення атмосферного повітря характеризувався збільшенням оксиду вуглецю, формальдегіду та пилу в 1,1 раза. У містах Світловодську та Олександрії відмічалось незначне збільшення діоксиду сірки, сажі та розчинених сульфатів.

При наявності туманів навіть невеликі збільшення концентрації шкідливих речовин в атмосферному повітрі можуть спричиняти загострення хронічних захворювань дихальних шляхів. Чутливість людини до забруднення атмосферного повітря залежить від багатьох факторів: її віку, статі, загального стану здоров'я, виду харчування, температури й вологості повітря тощо.

Частинки пилу середнього розміру (10 мкм) впливають на бронхи та легені як подразники та спричиняють появу алергічних проявів, інфекції нижніх дихальних шляхів. Найбільш небезпечні дрібні тверді частинки (від 2 до 5 мкм), оскільки вони легше проходять через природні захисні оболонки і глибше проникають в дихальні шляхи та, досягаючи альвеол, осідають в них.Таким чином, тривала дія пилу викликає хронічні зміни верхніх дихальних шляхів, серцево-судинної системи, алергічні реакції та канцерогенну дію.

Чи можна запобігти шкідливим наслідкам туманів для здоров’я? Рекомендації наступні:

щільно зачиняти вікна та двері в житлових приміщеннях;
проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях (без пилососа та віника), використовувати екологічно чисті зволожувачі повітря;
не палити;
збільшити споживання рідини до 2 - 3 літрів на день;
промивати ніс і горло, вживати кисломолочні продукти, підсолену й лужну воду;
обмежити використання автомобіля, надавати перевагу громадському транспорту.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама