Фінансування медичної реформи у Кіровограді: маніпуляція чи об’єктивна необхідність(ФОТО)
На сесії Кіровоградської міської ради, що відбулася 17 вересня, ціла низка проектів рішень не знайшла у депутатів підтримки. Серед іншого, не набрали потрібної кількості голосів зміни до міського бюджету.
Зокрема, не були прийняті видатки на заробітну плату медикам та освітянам і кошти на підготовку до опалювального сезону.
Нагадаємо, на минулій сесії депутати домовились створити замість запропонованих двох центрів первинної медицини – три. Проте, як з’ясувалося в ході сесійного засідання 17 вересня, третього центру таки не буде.
Як вплине на гуманітарну галузь міста відсутність фінансування, ми поцікавилися у міського голови Олександра Саінсуса:
«Ми виплатили кошти для часткової проплати енергоносіїв. Якщо ми не розрахуємося, то поставимо під загрозу початок опалювального сезону в закладах освіти та охорони здоров’я, оскільки потрібна 100% проплата до початку опалювального сезону.
Під загрозою опинилася і виплата зарплати працівникам новоутворених центрів надання первинної допомоги. Подивимося, яким чином ми можемо вийти з цієї ситуації».
Великою мірою на неприйняття змін до бюджету вплинула принципова позиція фракції «Батьківщина», депутати якої одностайно не голосували за даний проект рішення.
“Вони створили лише два центри первинної медичної допомоги, перевели туди лікарів і хочуть легалізувати все це шляхом переведення коштів. Але ми проти проведення такої медичної реформи. Проти створення цих центрів і забезпечення їх фінансуванням. Голосували за створення цих центрів «Партія регіонів» і депутатська група «Спільний дім». Ось ці два об’єднання і повинні нести відповідальність за проведення медичної реформи”, – впевнений Павло Топчій, член фракції «Батьківщина» у Кіровоградській міській раді.
Розмови ж про енергоносії та борги по зарплаті, цей депутат важає маніпуляцією: «Кошти мали бути закладені ще підчас формування бюджету на 2013 рік. І кошти на виплату зарплати там теж є. Окрім тих коштів, які недоотримали з державного бюджету – а це 40 мільйонів гривень. Саме про них йшлося на сесії.
Як на мене, необхідності у створенні цих центрів та їх фінансуванні немає. Формально є всі підстави забезпечити нормальне функціонування поліклінік, які не ліквідовані.
Питання щодо фінансування працівників новоутворених установ слід задавати начальнику управління охорони здоров’я, яка спочатку перевела людей, а тепер ставить нас перед фактом».
Начальник управління охорони здоров’я міста Оксана Макарук дотримується протилежної думки щодо фінансування поліклінічних об’єднань: «Центри вже створено і вони мають функціонувати. Спочатку ми створили юридичні особи, тепер можемо їх фінансувати. Лікарі можуть залишитися без заробітної плати, якщо не буде прийняте це рішення».
Начальник управління охорони здоров’я пояснила і чому не створено третього центру:«По рішенню сесії створити такий центр неможливо. Немає такого юридичного терміну: «додати до двох ще третій». Нехай чітко сформулюють свою пропозицію: або перейменувати, або створити іншу юридичну особу».
Надзвичайної ситуації на сьогодні немає: лікарі всі є, дільниці збережені, обладнання на місці. В крайньому разі, якщо зміни так і не проголосують і буде безвихідь, то ситуацію можна повернути назад. Проте загальнодержавний курс на центри первинної медичної допомоги не змінився і ми його дотримуємося».
Вихід з ситуації таки знайшли – питання про зміни до бюджету винесуть на позачергову сесію, яка відбудеться сьогодні, 19 вересня, о 10.00.