Як правильно підібрати протизаплідні таблетки?

17:09, 17 Лютого, 2020
1198889

Якщо Ви зважилися оберігатися від небажаної вагітності за допомогою оральних контрацептивів, ні в якому разі не призначайте їх собі самостійно. Ні поради подруги, ні позитивні відгуки в Інтернеті не зможуть замінити консультацію лікаря і гарантувати Вам відсутність ускладнень. Тільки після обстеження у гінеколога можна починати прийом гормональних препаратів.

Чому це так важливо?

Оральні контрацептиви запобігають овуляції за допомогою синтетичних гормонів. В організмі жінки вони блокують вироблення гормонів, які стимулюють дозрівання і вихід яйцеклітини. А немає яйцеклітини – не буде і зачаття. Комбіновані оральні контрацептиви бувають декількох видів – монофазні, двофазні і трифазні. І оскільки менструальний цикл у кожної жінки має свої індивідуальні особливості, то і підібрати протизаплідні таблетки, щоб вони були максимально ефективними і безпечними, можна тільки після обстеження у гінеколога.

Наприклад, якщо менструальний цикл проходить без гормональних перепадів, то найкраще підійдуть трифазні препарати. Якщо є стрибок в середині циклу – застосовуються монофазні оральні контрацептиви. Але без результатів аналізів навіть фахівець не скаже попередньо, що потрібно саме Вам.

Пам’ятайте, що неправильно підібраний гормональний препарат може викликати набряклість, набухання молочних залоз, підвищену дратівливість, нудоту вранці. Хоча протягом перших трьох місяців прийому таких препаратів подібні реакції вважаються нормою, адже організм адаптується до синтетичних гормонів. Однак якщо і через три місяці будете відчувати себе погано, сміливо відмовляйтеся від препарату – він Вам не підходить.

Які ж обстеження перед призначенням оральних контрацептивів потрібно пройти?

По-перше, огляд у гінеколога, УЗД органів малого тазу, щоб виключити фіброміоми або кісти. По-друге, потрібно протягом менструального циклу три рази здати аналіз на гормони. Він допоможе дізнатися, які гормональні стрибки характерні для Вашого організму. По-третє, обов’язково потрібно здати аналіз крові на згортання, тому що левова частка оральних контрацептивів знижує згортання крові (при патології це може привести до кровотеч) і на цукор. По-четверте, побувати на прийомі у хірурга, який виключить варикозне розширення вен (гормональні контрацептиви при цій хворобі протипоказані).

І тільки після всіх обстежень гінеколог зможе підібрати Вам гормональний контрацептив. Приймати такі таблетки можна протягом п’яти років, з перервами в 1-2 місяці щороку (щоб не дати яєчникам остаточно розслабитися). Але під час перерв потрібно бути вкрай обережною: у цей період можна завагітніти не тільки двійнятами, а й трійнею.

Фахівці мережі медичних центрів «ДокторПРО» проведуть повне обстеження і підберуть найбільш підходящі для Вас оральні контрацептиви. Телефонуйте!

Реклама

Останні новини по темі

Доступні ліки: у 2019 лікарі Кропивницького виписали понад 100 тисяч рецептів

unnamed copy copy
cama hospital

На Кіровоградщині зафіксували першу смерть від грипу

Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:45, 7 Грудня, 2023

У Кропивницькому в освітньо-культурному просторі “Гончаренко центр” відбудеться безкоштовний ...

17:14, 7 Грудня, 2023

У Кіровоградській обласній раді відзначили День місцевого самоврядування. У заходах в режимі ...

16:56, 7 Грудня, 2023