Чоловіче безпліддя: що потрібно знати про проблему

14:58, 24 Березня, 2020

За даними ВООЗ, відсоток чоловічої патології в безплідних шлюбах становить 45–50%. Жінки традиційно вважають себе винними в неуспішних спробах зачаття, при цьому й чоловіки впевнені в тому, що вагітність не настає з вини дружини.


Яке ж здивування пацієнта, коли він дізнається про свою проблему! А дивуватися якраз нічому, оскільки за останні 20 років якість сперми чоловіків у всьому світі погіршилась у 2 рази. Причини: погана екологія, стреси, малорухливий спосіб життя, поширеність статевих інфекцій, ожиріння, зловживання алкоголем і різними стимуляторами.

Чи можна уникнути безпліддя чоловікам? Безумовно, якщо мова не йде про вроджену патологію. До того ж лікування чоловічого безпліддя у представників сильної половини вельми успішне. Ефективність курсу  залежить від декількох факторів:

 • тривалості патологічного процесу;

 • форми безпліддя (первинне, вторинне);

 • віку;

 • результату аналізу спермограми;

 • показників загального здоров’я.

Медицина має великий потенціал методів, застосовуваних для розв’язання проблеми. Це консервативні, хірургічні способи, і технології екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Головні причини безпліддя у чоловіків

Найбільш поширена патологія — варикоцеле (варикозне розширення вен сім’яного канатика). Понад 40% чоловіків, що проходять обстеження з приводу безпліддя, дізнаються про такий діагноз. Інші діагнози:

 • хронічний простатит (запалення передміхурової залози);

 • хронічний везикуліт (запалення насінних пухирців);

 • порушення функції яєчок (аномалії розвитку, травми, променева терапія тощо);

 • ендокринні захворювання (найбільш список патологій, що викликають безпліддя).

Крім перерахованих факторів, безпліддя може бути викликане пухлинними процесами, відсутністю сім’явивідних потоків, порушенням роботи імунної системи (виробляються антитіла до сперматозоїдів — АСАТ), інфекціями сечостатевої системи та навіть нервовими розладами.

 

Як діагностують безпліддя у чоловіків

Чоловічі лікарі — уролог і андролог. Саме вони визначають спектр проблем, які призводять до безпліддя. Після збору відомостей, які є важливими для фахівців, призначається спермограма (аналіз сперми).

На підставі досліджень лікар оцінює здатність до запліднення сперми, життєздатність і кількість сперматозоїдів. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, аналіз проводиться одноразово, якщо показники в межах норми. У разі коли зафіксовані відхилення, спермограму призначають повторно. При встановленні відмінностей між зразками понад 20% потрібні додаткові дослідження.

Відхиленнями від норми вважаються азооспермія (відсутність сперматозоїдів в еякуляті), або порушення морфології, рухливості та будови сперматозоїдів. Далі лікар приймає рішення про доцільність призначення додаткових тестів, які можуть бути:

 • мікробіологічними;

 • гормональними,

 • імунологічними;

 • генетичними.

При потребі призначають біопсію яєчка, УЗД. Гормональні відхилення визначаються на основі аналізу змісту загального та вільного тестостерону, пролактину, естрадіолу, ФСГ, ЛГ, ГСПГ.

Дії лікарів за результатами аналізів

Близько 70% чоловічого безпліддя у віці до 50 років лікується без застосування штучного запліднення (якщо не встановлені вроджені аномалії розвитку статевих органів). Лікування чоловічого безпліддя передбачає застосування консервативних і хірургічних методик, а також їх поєднання. Якщо результат від проведених курсів відсутній, на допомогу приходять допоміжні репродуктивні технології, за допомогою яких пари знаходять батьківське щастя.

Клініка «Мати та дитина» — одна з найуспішніших медичних установ в Україні, де застосовують комплекс сучасних методик з лікування чоловічого та жіночого безпліддя. Авторитетні фахівці, які пройшли стажування в Європі, максимально швидко визначають причину патології та призначить правильну схему лікування.

Ефективність способів лікування, що практикуються в клініці, підтверджена часом і відгуками пацієнтів. Не варто відкладати візит до андролога, якщо проблема не вирішується сама по собі. Вам обов’язково допоможуть в медичному центрі «Мати та дитина», гарантуючи конфіденційність і забезпечуючи психологічний комфорт у розв’язанні делікатних питань. Найбільша радість в житті — здорова дитина, і не варто себе позбавляти можливості знайти це щастя!

Реклама

Останні новини по темі
В Олександрії змінили телефон виклику сімейного лікаря
unnamed 2
IMG 20200324 WA0000
На Кіровоградщині СБУ попередила незаконний збут вибухівки
Читайте також

Війна – не час ставити життя на паузу, вирішила кропивничанка Наталя Толмачова. Попри складнощі вирішила реалізувати свою мрію – за підтримки програми “Є робота” від...

15:05, 21 Квітня, 2024

Неподалік Кропивницького вчора, 20 квітня, вантажівка зіткнулася з легковиком.

14:19, 21 Квітня, 2024

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктах тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024