Одужання від COVID-19 не гарантує стійкого імунітету, – заввідділенням обласної лікарні

14:20, 25 Травня, 2020

Ті, хто перехворів на коронавірус навесні, можуть знову захворіти восени-взимку, коли фахівці очікують нового сплеску захворюваності, каже завідувач пульмонологічного відділення Кіровоградської обласної лікарні Олександр Рижко.


– Я наведу приклад: вакцинація від грипу А та B робиться щороку, – сказав лікар. – По-перше, за рік імунітет слабшає, по-друге, вірус знаходиться в постійному процесі мутації, постійно змінюється. Модель вакцини єдина, але до неї вносять зміни, які з’являються за рік. Беруть саме той варіант вірусу, який найбільше розповсюджений, і на його основі виробляють малої активності антигени, які вводяться в організм. Реагуючи на введення цих антигенів, організм виробляє власні антитіла. Але, на жаль, цей імунітет нестійкий, його вистачає в середньому на 6-9 місяців. Це і є відповідь на питання (про можливість повторного зараження. – Авт.). Звичайно, воно можливе.

Рижко наголосив також, що за законами епідеміології обов’язково будуть і друга, і третя хвилі епідемії, та підтримав ініціативу очільника Кропивницького про створення спеціалізованого відділення у Центральній міській лікарні.

За відповідний проект рішення депутати міськради обласного центру мають голосувати завтра, 26 травня. Наразі обласний центр не має спеціалізованого відділення для лікування вірусних пневмоній та інших важких респіраторних захворювань.

– На сьогоднішній день актуальними вважаються 200 респіраторних вірусів, причому є такі, які повністю не ідентифіковані, – зазначив пульмонолог. – Тільки за останні 20 років відкрито 4-5 нових. Проблема є, вона буде повторюватись, і це питання треба вирішувати.

Довідково: Олександр Рижко – лікар вищої атестаційної категорії, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА за спеціальністю «пульмонологія». З 1993 року очолює профільне відділення, яке в березні-квітні приймало хворих з найтяжчими ускладненнями COVID-19.

Останні новини по темі
У Кропивницькому пом’якшення карантину призвело до зростання санітарних порушень
c64bed57974137eb3df5431555e8b6f4
1553147836 17
Чисельність населення Кіровоградщини зменшилася на понад три тисячі
Читайте також

На Кіровоградщині судитимуть 61-річного мешканця Олександрії, якого підозрюють у “зливанні” ворогу даних про переміщення військової техніки....

10:56, 28 Травня, 2024

Перші планшетні комп’ютери з’явилися на ринку на початку 2000-х років. Тоді новинка зробила справжній фурор. І хоча в наш час цей вид техніки вже не сприймається як щось екзотич...

09:43, 28 Травня, 2024