Смолінська ОТГ забрала частину коштів з освіти аби зберегти стаціонар лікарні

16:55, 01 Грудня, 2020

Аби врятувати стаціонарне відділення Смолінської медико-санітарної частини, на нещодавній сесії депутати перерозподілили кошти з освіти на медицину. Все через те, що медзаклад опинився в переліку близько ста лікарень по країні, які Нацслужба здоров’я України позбавила фінансування. Підстава у випадку смолінського медзакладу – відсутність за вимогами НСЗУ ще одного лікаря-анестезіолога.

Аби врятувати єдине стаціонарне відділення для 16-тисячної громади, на нещодавній сесії перерозподілили кошти з освіти на медицину.

– Ми зараз в пошуку анестезіолога. І знявши кошти з освіти перезатвердили кошти на два місяці на цю частину, – каже Смолінський селищний голова Микола Мазура. – На наступний рік у нас немає коштів, тому попередили людей про можливе звільнення, зокрема, в профспілку.

Раніше мовилося про 800 тисяч гривень на два місяці. 

За вимогами Нацслужби у лікарні має бути два лікаря-анестезіолога. Лише так лікарня зможе отримувати фінансування на стаціонарне відділення. 

– У нас ці посади в структуру введені. Але одна посада зайнята, а інша – за сумісництвом, – каже селищний голова. – Наразі немає у нас лікаря, якого ми могли б прийняти за основним місцем роботи. Ми шукали лікарів всіма доступними і недоступними способами. До нас прийшли один лікар-гінеколог і один лікар-лор. Анестезіологи у нас в країні наразі на вагу золота. 

Крім того, що пан Мазура зазначає про загальну нестачу анестезіологів в країні ще каже навіть немає де перекваліфікувати лікаря іншої спеціальності в анестезіолога. 

– Виходить, що за медогляд призовників повинна платити селищна рада, лікарні брати на баланс повинна селищна рада. Усі питання, пов’язані з функціонуванням держави хочуть перекинути на міську, сільську, селищну ради, – зауважив Микола Мазура.

Натомість в Профспілці працівників охорони здоров’я Кіровоградської області про ситуацію знають, хоча кажуть, що звернення ні від профспілки, ні від адміністрації Смолінської медико-санітарної частини не надходило.

– Розв’язати питання принаймні до кінця року можна. Але для цього потрібна воля місцевої влади, аби вони взяли на себе додаткове фінансування заробітної плати, – каже заступниця голови профспілки працівників охорони здоров’я області Вікторія Однобочко. – А те, що їм потрібен за основним місцем роботи лікар-анестезіолог  –  НСЗУ на поступки ніяк іти не хоче.

У будь-якому разі якщо лікар-анестезіолог все-таки з’явиться, то НСЗУ контраткує медзаклад на надання пакету “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”. 

– Ми допомогли тим, що змогли залучити сумісника. Але сумісник був відтермінованою вимогою. Спочатку ми обіцяли Нацслужбі здоров’я, що людина буде працювати на постійній основі, але цього не відбулося, ніхто не залучився. Частина далеко знаходиться, 60 кілометрів від будь-якої іншої найближчої лікарні, як і населеного пункту, – розповів директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко і додав. – Кадровий дефіцит залишається проблемою. Якщо залучать лікаря, то НСЗУ його контрактує. 

За словами пана Рибальченка, вимоги до забезпечення медзакладів – комунальних некомерційних підприємств – питання головних лікарів і місцевих рад.  Такий посил неодноразово озвучували і в НСЗУ.

– Національна служба здоров’я висуває до лікарень певні вимоги. Ці вимоги захищають інтереси пацієнтів. Якщо заклад виконує ці вимоги, то ми можемо сказати напевно, що ця послуга надається безпечно і якісно. Якщо, наприклад, заклад робить хірургічні операції, але немає цілодобово анестезіолога, то це дуже великий ризик пацієнта перебувати в такому закладі, – каже т.в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський. – Є заклади, які отримали від нас відкладені вимоги до 1 жовтня. І вони мали або стати лікарнею, яка може надавати медичні послуги згідно з вимогами, або створити якісь інші види медичної допомоги й запропонувати нам переукласти договори на інші пакети. 

Нагадаємо, “Гречка” вже писала, які ще медичні виклики чекають на громади Кіровоградщини.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому запропонували встановити світлофор на перехресті біля школи
svitlofor
500grn
Понад 90 тисяч домогосподарств Кіровоградщини отримали субсидії
Читайте також

Сьогодні у суді в Кропивницькому почали розглядати справу про обвинувачення військового у підробці довідки про поранення. Загалом же у судах розглядатимуть три подібних справи, ...

18:04, 12 Квітня, 2024

Гурівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника-земляка Павла Мальцева....

17:43, 12 Квітня, 2024

Національна енергопостачальна компанія “Укренерго” закликала українців економити електроенергію....

15:45, 12 Квітня, 2024