Здоров'я

Лікування раку вульви

. 2207

Рак вульви – злоякісна пухлина, яка з'являється в області статевих губ, клітора і входу в піхву. За кордоном використовуються щадні методи лікування цього захворювання, які дозволяють не тільки вилікувати рак, але і зберегти якість статевого життя. При необхідності після видалення пухлини проводяться реконструктивні операції для відновлення піхви.

rakVulva

Діагностика

Першим симптомом зазвичай стає свербіж. При огляді можна помітити зміну кольору шкіри: вона може бути світлою, темнішою або червоною в області пухлини. При розвитку інвазивного раку вульви з'являються й інші симптоми:

  • потовщення шкіри;
  • пухлинне утворення (вузол або бородавчасті нарости);
  • біль, печіння;
  • кровотечі;
  • ерозія або виразка на шкірі, яка довго не загоюється.

Плоскоклітинний рак вульви може виглядати як гострі кондиломи (розростання у вигляді цвітної капусти). Тому будь-які бородавки або кондиломи в цій області небажано видаляти без гістологічного дослідження: потрібна диференціальна діагностика на випадок раку або передракових захворювань.

Для діагностики раку лікар проводить огляд, а з підозрілого новоутворення отримує матеріал для гістологічного дослідження. Якщо пухлина невелика, її повністю висікають і досліджують (ексцизійна біопсія). Якщо вона велика, виконується трепанобіопсія: лікар вводить голку в пухлину, щоб отримати стовпчик тканини для гістологічного дослідження.

Для оцінки поширеності пухлинного процесу можуть використовуватися такі методи:

  • ендоскопічні дослідження сечового міхура (цистоскопія), прямої кишки (проктоскопія);
  • КТ, МРТ, ПЕТ.

Лікування

Хірургічне лікування раку вульви проводиться за допомогою таких операцій:

  • широке висічення – лікар видаляє пухлину із захопленням здорової тканини навколо;
  • проста вульвектомія – видалення великих і малих статевих губ, іноді разом з клітором;
  • радикальна вульвектомія – видалення вульви з довкільними глибокими тканинами та лімфовузлами.

Після видалення вульви може знадобитися реконструкція. Зазвичай виконується пластика власними тканинами. Лікар використовує переміщені клапті шкіри й жирову тканину для відновлення зовнішніх статевих органів.

Зазвичай при раку вульви видалення лімфовузлів не потрібне, якщо пухлина не перевищує 4 см в найбільшому вимірі. Щоб уникнути лімфодисекції, яка може привести до набряків ніг, лікарі закордонних клінік виконують біопсію сторожового лімфатичного вузла.

Вони вводять радіофармпрепарат і синій барвник в область пухлини, щоб відстежити, в яких лімфовузлах вони накопичуються. Видаляють тільки ці 2-3 вузли й досліджують для виявлення ракових клітин. Якщо метастазів немає, лімфодисекцію не проводять.

Променева терапія застосовується рідко. Вона зазвичай не використовується при високодиференційованому раку вульви. При агресивних пухлинах можливе післяопераційне опромінення, яке іноді поєднують з хімієтерапією. У деяких пацієнтів променева терапія проводиться перед операцією, щоб зменшити розмір новоутворення. Крім того, це основний метод лікування для пацієнтів з будь-якими стадіями захворювання, яким протипоказана операція.

Хімієтерапія застосовується рідко. В основному вона використовується на 4 стадії захворювання, а також при рецидиві раку.

Куди звернутися

Щоб пройти лікування раку вульви за кордоном, скористайтеся послугами компанії Booking Health. Ми підберемо для вас підхожу клініку, лікарі якої спеціалізуються на онкологічних захворюваннях і домагаються кращих результатів в їх лікуванні.

Вартість лікування для вас буде нижче – ціни знижуються внаслідок відсутності коефіцієнтів для іноземних пацієнтів. Компанія Booking Health організовує вашу поїздку, надасть перекладача, забезпечить трансфер з аеропорту в клініку і назад.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама