Як розрізнити симптоми COVID та сезонної алергії

14:40, 31 Травня, 2021

 

На фоні коронавірусної статистики останнього року якось на другий план відійшли інші хвороби. Ось, наприклад, сезонна алергія, або поліноз, яка починається з першим весняним квітінням і до осені періодично дає про себе знати — в залежності від того, до пилку якої рослини у вас підвищена чутливість. Більшість симптомів алергії — респіраторні. Але як відрізнити їх від ковіду?

 

Як розрізнити COVID-19 та алергічну реакцію, пояснює Ірина Липчак, головний лікар клініко-діагностичної лабораторії «Інвітро»:

— І при респіраторному алергозі, і при COVID-19 можуть спостерігатися закладеність носа, кашель, задишка, головний біль, інтоксикаційний синдром. Зрозуміло, якщо ви алергік зі стажем, то добре знаєте, чого вам очікувати у типовий для алергії період. Але якщо людина стикається з цим захворюванням вперше, їй складно відрізнити симптоми, характерні для алергії, від симптомів інших груп захворювань. Більш того, лікар не завжди зможе зробити це одразу. Тому часто пацієнти пов’язують свою респіраторну симптоматику не з алергією, а з респіраторними інфекціями.

З іншого боку, особливості прояву CОVID-19 та непередбачуваність його протікання можуть привести до неправильного трактування сукупності симптомів. І алергік може прийняти зараження коронавірусом за прояви своєї алергії, яка, можливо, почалася у не зовсім типовий час та нехарактерно протікає. Наприклад, ніс закладений, запахи відчуваються гірше (при алергії таке теж буває), легкий кашель, головний біль та ін. Пацієнт намагається лікуватися антигістамінними препаратами, звісно ж, безрезультатно, і при цьому не дотримується правил інфекційної безпеки, заражаючи оточуючих.

Тому важливо чітко розуміти, що при коронавірусі більш виражений інтоксикаційний синдром, ніж респіраторні прояви.

Як описують симптоми COVID-19 пацієнти:

  • кашель нечастий, поверхневий,
  • ніс закладений, але рясного відділення слизу немає,
  • виражена слабкість,
  • болять усі м’язи тіла.

Алергоз же характеризується яскраво вираженими респіраторними проявами при відносно нормальному самопочутті, помірних проявах інтоксикації або її відсутності.

У цих випадках поставити правильний діагноз допоможуть лабораторні дослідження. Перш за все загальний аналіз крові. При алергії підвищується кількість еозинофілів, інші показники залишаються у межах норми. При коронавірусній інфекції відмічаються характерні зміни лейкоцитарної формули та зниження кількості лейкоцитів, а показники еозинофілів у межах норми або знижені.

І звичайно ж, існують специфічні дослідження на ковід.

 

Останні новини по темі
Збірна Кіровоградської області ветеранів бойових дій перемогла в категорії “Лава на лаву” чемпіонату України (ФОТО)
IMG 20210531 154804
190725865 2840327779551197 5065285366957929833 n
День лимонаду: кропивничани можуть допомогти онкохворим дітям
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024