В області обговорили можливості початку створення системи трансплантації

14:52, 21 Вересня, 2021

Визначали дорожню карту запуску трансплантації органів та тканин у Кропивницькому та області.

Як повідомляє пресслужба облдерждаміністрації, в обласній лікарні відбулася Zoom-конференції за участі національного трансплант-координатора Дмитра Коваля, фахівців Кіровоградської обласної лікарні та лікарні швидкої медичної допомоги. 

Під час конференції Дмитро Коваль зазначив, що система трансплантації в Україні розбудовується  четвертий рік. На сьогодні функціонує 46 центрів трансплантації органів та тканин в різних містах України, робота у даному напрямку триває. Деякі регіони не включилися в програму трансплантації, але зараз триває процес перемовин з головами ОДА, активними медичними фахівцями щодо розбудови трансплантації органів в низці областей. 

Наразі трансплантація здійснюється в межах пілотного проєкту МОЗ, який триватиме до 2023 року. Далі планується формування критеріїв та бюджету для продовження процесу трансплантації органів та тканин в межах пакетів медичних гарантій НСЗУ.

Зараз розпочали підготовчий процес до необхідних етапів: діагностики смерті мозку, формування трансплантаційних бригад та підготовки трансплант-координаторів в медичних закладах області.

Важливим питанням стало формування дорожньої карти розвитку проєкту в межах міста та області. Дмитро Коваль запевнив, що з боку МОЗ та центру транспланткоординації область отримає необхідну методичну організаційну допомогу,  можливе залучення фахівців МОЗ та трансплант-координаційного центру для визначення готовності регіону, включення  в основні етапи трансплантаційної служби країни.

Наразі Кропивницький може рухатися шляхом створення баз вилучення органів у потенційних донорів після того, як буде налагоджено процес діагностики смерті мозку. Запуск трансплантаційних програм – пересадки органів донора можливий лише після дооснащення медзакладів необхідною апаратурою та підготовкою фахівців-трансплантологів.

За статистикою європейських країн, на Кіровоградщині з населенням 920 тисяч формується близько 20-40 потенційних донорів для мультиорганного забору органів. Трансплантація вилучених органів може відбуватися  на найближчих наближених баз з налагодженим процесом у Черкасах, Києві та інших містах. Туди можна буде доставити органи автомобільним або авіаційним транспортом.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому відповідатимуть на питання про підготовку до опалювального сезону
teplo
real 4c5949fd 6e57 468d 994c f12d914144e0
Декілька фактів щодо лікувальних якостей гіалуронової кислоти
Читайте також

У п’ятницю, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024