На Кіровоградщині за серпень виявили 32 хворих на туберкульоз

09:47, 22 Вересня, 2021

1512 хворих на туберкульоз виявили цьогоріч у серпні в Україні, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Найбільше хворих виявили на Одещині – 233, найменше – 13 – на Луганщині. У Кіровоградській області виявили 32 хворих на туберкульоз.

Наразі Україна входить до десяти країн світу з найбільшою кількістю випадків захворювань на туберкульоз серед населення. 

За даними Центру медичної статистики МОЗ України, в Україні за 2020 рік кількість уперше зареєстрованих захворювань на туберкульоз, включно з його рецидивами, становила 17,593 тис. або 42,2 на 100 тис. населення.

Допомогу дорослим та дітям, які мають діагноз “туберкульоз”, наразі надають 47 спеціалізованих медичних закладів в країні.

У межах Програми медичних гарантій, пацієнт з туберкульозом отримує безоплатно:

  • лабораторно-інструментальні дослідження;
  • лікування в амбулаторних  умовах та умовах стаціонару;
  • ліки з Національного переліку та ліки, які закуповуються централізовано за бюджетні кошти.

З цього року пацієнти також мають змогу лікуватися під наглядом свого лікаря в більш комфортних умовах.  Лікар контролюватиме вживання пацієнтом ліків та результативність лікування.

Для пацієнтів з’явилася можливість отримувати медичну допомогу за місцем проживання, не витрачаючи при цьому часу і грошей на доїзд в обласний центр. 

До пакета входить контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка хворих. 

На Кіровоградщині чотири медичних закладів, які підписали з НСЗУ договір на надання допомоги пацієнтам з туберкульозом.

Нагадаємо, як відбуватиметься реформа туберкульозних диспансерів: досвід Одеської області. 

Останні новини по темі
Читайте також

Мар’янівська та Гайворонська громади Кіровоградщини сповістили про загибель земляків-захисників....

17:11, 24 Січня, 2025

Минулого тижня у сквері “Першого трамвая” на вулиці театральній у Кропивницькому спиляли кілька дерев. Тоді у міськраді пояснили — замість них висадять нові. ...

16:06, 24 Січня, 2025

Сьогодні, 24 січня, у Кропивницькому на шести вулицях та одному провулку низка будинків залишилися без води....

15:10, 24 Січня, 2025