Здоров'я

Як безоплатно лікувати пневмонію

 Автор: Валерія Жовтун. 4006

Для пацієнтів лікування пневмонії безоплатне в тих лікарнях, які уклали договір з Нацслужбою здоров’я України та працюють за Програмою медичних гарантій. 

kusen

Як розпізнати пневмонію та отримати безоплатне лікування, пояснює пресслужба НСЗУ.  

Пневмонія – це гострий інфекційний запальний процес у легенях, який розвивається внаслідок потрапляння до організму інфікуючих бактерій чи вірусів. Внаслідок цього пошкоджується легенева тканина, тому виникають проблеми з диханням. 

Симптоми пневмонії дуже схожі на звичайну застуду або ГРВІ – кашель, утруднене дихання, висока температура, загальна слабкість, пітливість і тремтіння, втрата апетиту, біль у грудях, який посилюється при диханні та кашлі. Тому рекомендується не діагностувати захворювання самостійно, а звернутися до свого сімейного лікаря. 

"Отримати медичну допомогу при пневмонії можна безоплатно. Для цього в першу чергу треба звернутися до свого сімейного лікаря – він направить пацієнта на подальше лікування. За всі послуги по направленню та в лікарнях, що мають відповідний контракт, за пацієнта заплатить НСЗУ", – каже т.в.о. голови НСЗУ Дмитро Самофалов.  

До кого звертатися з підозрою на пневмонію? 

Лікування пневмонії (викликаної коронавірусом або іншими збудниками) безоплатне для пацієнтів, адже входить в Програму медичних гарантій. 

Якщо ви помітили у себе якісь із симптомів пневмонії – зверніться до свого сімейного лікаря. Він огляне вас та за потреби випише направлення на додаткові аналізи чи обстеження, а також на консультацію до спеціаліста, наприклад, пульмонолога.

Аналізи, обстеження та консультація пульмонолога за направленням також безоплатні для пацієнта. Отримати всі ці послуги можна у закладах, які підписали договір з Національною службою здоров’я на пакет амбулаторної допомоги. 

Знайти ці медзаклади можна за допомогою дашбордів НСЗУ:  

  • Переходьте за посиланням https://nszu.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts;
  • Обирайте розділ "Карта місць надання послуг за договорами з деталізацією груп послуг";  
  • У правому крайньому стовпчику обирайте вашу область та місто. У розділі "Профіль" оберіть "Амбулаторні послуги загального профілю". Карта покаже вам лікарні, де можна пройти обстеження та зробити аналізи. 
     

Перед візитом до медзакладу радять уточнити, чи працює там пульмонолог та чи роблять потрібні обстеження та аналізи. Адже заклад може не спеціалізуватися саме на цій медичній допомозі, а мати інший профіль. 

Якщо пацієнт потребує негайної госпіталізації, лікар видасть направлення одразу в стаціонар. У стаціонарі всі необхідні обстеження, аналізи та саме лікування також є безоплатними. За умови, що медзаклад уклав договір з Національною службою здоров’я за напрямом стаціонарної допомоги.

У разі, якщо пацієнту із підозрою на пневмонію, стало зле вдома, то можна викликати "швидку" або самостійно відвезти хворого до лікарні. В такому випадку лікування є безоплатним навіть без направлення лікаря. 

Нагадаємо, МОЗ готує зміни до наказу про лікування пацієнтів з нековідними пневмоніями.

 

Поширюйте

Коментуйте