Опорні лікарні області отримають понад 1,5 мільйона на облаштування кисневих станцій

10:07, 25 Листопада, 2021
kusen maska

Кіровоградщина отримає понад 1,5 мільйона гривень державної субвенції на забезпечення опорних закладів охорони здоров‘я кисневими станціями.

Про це у своєму телеграм-каналі повідомив голова облради Сергій Шульга.

Відповідне рішення про виділення коштів на закупівлю кисневих станцій в “ковідних” лікарнях країни прийняли на засіданні Кабміну 24 листопада.

Як повідомляє «Урядовий портал», прийняття постанови зумовлене необхідністю збільшення спроможностей лікарень надавати стаціонарну медичну допомогу пацієнтам із COVID-19.

«Коронавірус дуже підступний, і перебіг хвороби від однієї хвилі до іншої має свої особливості. У цій хвилі ми фіксуємо збільшення споживання кисню одним пацієнтом у 5-6 разів. Тому додаткове встановлення кисневих станцій дозволить уникнути критичного дефіциту кисню завдяки його автономній генерації у разі ще більшого одномоментного надходження пацієнтів до лікарень», – каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

***

Киснева станція – це власна система генерації лікарнею кисню з навколишнього повітря, яка подає кисень під високим тиском по усій лікарні через централізовану систему трубопроводів від єдиного генератора. Вона потребує точку включення до електромережі необхідної потужності та забезпечує кисневу незалежність лікарні.

Встановлення кисневих станцій є також доцільним і в тих лікарнях, де наявні інші джерела кисню, такі як кисневі балони або кріогенні газифікатори. Таким чином, лікарні матимуть альтернативне джерело кисню та не будуть залежати від перебоїв із постачанням рідкого та газоподібного кисню.

 

Останні новини по темі

182 захворіли, 10 померли: статистика COVID-19 в області

COVID 19
covid2

Скільки жителів області захворіли на COVID-19 за добу

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023