Вакцинація дітей від COVID-19: які потрібні довідки

11:32, 08 Грудня, 2021

В Україні діти 12-17 років можуть зробити щеплення від COVID-19 за умови наявності в них усіх обов’язкових планових щеплень та згоди батьків. Вакцинують дітей Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

 

Вчора, 7 грудня, жителька Кропивницького Надія Паливода написала у Фейсбуці, що її дитині без довідки від лікаря відмовили зробити другу дозу вакцини проти коронавірусу у центрі масової вакцинації.

В «Епіцентрі» відмовляються вакцинувати мою дитину, 17,5 років. Першу дозу вже зробили три тижні назад, прийшла за другою, сказали – неси довідку від лікаря, – пише Надія.

За її словами, коли донька робила першу дозу вакцини у «Епіцентрі» мала довідку від чергового лікаря, але її ніхто навіть не спитав. Тому другий раз ніяку довідку не брала.

Головна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук роз’яснила, яку довідку треба мати для щеплення дітей від коронавірусу.

Для того, щоб щепити від COVID-19 дитину віком 12+, ця дитина, її батьки або опікуни мають надати лікарю, який проводить вакцинацію, документи, що підтверджують наявність у неї всіх планових щеплень згідно з Національним календарем щеплень (форма 063/о). Цю довідку можна взяти у сімейного лікаря чи педіатра.

Якщо дитині вже зробили перше щеплення від коронавірусу, на ревакцинацію довідка не потрібна.

Дітям від 12 років роблять щеплення, якщо є згода лікаря, батьків та коли є рутина імунізація від інших вакцинокерованих інфекцій, їх всього 10. Якщо дитина щеплена проти інших інфекцій, тоді дитину щеплюють і від коронавірусної хвороби, – каже Надія Оперчук.

Проте рекомендують дітям йти у пункти щеплення при поліклініках, а не центри масової вакцинації.

У поліклініках є педіатри та сімейні лікарі, які знайдуть форму дитини і побачать, які є щеплення. У центрах вакцинації немає доступу до меддокументації дитини, – каже головна санітарна лікарка.

Нагадаємо, в Кіровоградській області станом на 7 грудня зробили 1758 щеплень дітям віком 12-17 років, 1171 дітей отримали першу дозу, з них 587 дітей – другу дозу вакцини Pfizer. За останню добу щепили 59 дітей.

Останні новини по темі
Школярки з Кіровоградщини переможниці Всеукраїнської олімпіади з філософії
peremozec
druzi1
Суперкубок Героїв АТО Кіровоградщини розіграли у Кропивницькому (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024

Перед судом постане житель Кропивницького, якого обвинувачують у «зливанні» росіянам інформації про розміщення військової авіації на території області....

13:49, 4 Березня, 2024

Правоохоронці викрили двох жінок, які у Кропивницькому пообіцяли місцевій мешканці «зняти порчу» за 57 тисяч гривень. Одній із спільниць оголосили підозру....

13:06, 4 Березня, 2024