Як підтримувати здоровий спосіб життя чоловікам

12:42, 09 Лютого, 2022

Що чоловіки Кропивницького рекомендують для підтримки здоров’я розповідаємо у рубриці «Час для здоров’я».

«Я не вважаю себе достатньо здоровим зараз…» – саме так звучали відповіді від кількох чоловіків, яких ми запрошували до інтерв’ю. Причини, які озвучували чоловіки були абсолютно різні: «я почав палити», «я завжди відтягую похід до лікаря, не буду лукавити», «я вже не займаюся спортом». Власне, отримавши такі відповіді, зрозуміла вкотре, що потрібно все ж таки розповідати історії тих, хто шукає можливості дбати про себе. Адже це гарний мотиватор для інших.

Василь Левицький, тележурналіст:

«Можна знайти вихід, який підходитиме саме для твого здоров’я!»

v

«До міцної дружби з власним здоров’ям я приходив поступово. У дитинстві про своє здоров’я, мабуть, особливо не замислювався. До режиму сну привчили батьки. До футболу, волейболу й подібного – однолітки. В туристичному центрі навчався основам туризму, тоді ще полюбив мандрівки, походи, відпочинок на природі; займався спортивним орієнтуванням. Під час навчання в середніх класах перед уроками я бігав навколо кварталу, їздив на велосипеді до краю «кущівського» лісу й назад.

Коли навчався на середніх курсах університету, робив за раз понад 100 відтискань від підлоги, приблизно 50 відтискань на кулаках та інші фізичні вправи. Однак згодом моя хронічна хвороба дедалі частіше нагадувала про себе – тому я змушений був відмовитися від подібних фізичних занять (оскільки хвороба загострюється внаслідок навантажень, переохолодження тощо). Відтак навчився жити в силу своїх об’єктивних можливостей…
Останні 15 років принципово не вживаю алкоголь. Не палив і не курю. Понад 10 років тому відмовився від кави.

Доволі багато ходжу пішки. Останні пару років 9 із 10 випадків ходжу від краю Кущівки до центру (хоча здебільшого пішки ходив на роботу і в попередні роки). Проводжу переважно саме пішохідні екскурсії. Узагалі полюбляю прогулюватися.

У теплу пору організовую для рідних і друзів мандрівки й таборування по області, насамперед пішохідні, з проживанням у наметах.

Намагаюся не їсти перед сном (але, коли доводиться працювати з текстами вночі, то ой як тягне на солоденьке…).

Останні 10 років моя родина п’є вдома воду зі спеціальної системи очистки (плюс час від часу – купуємо мінеральну).

Вітаміни отримую насамперед із фруктів – особливо полюбляю яблука, лимони, мандарини, банани, гранати та ін. Хоч періодично вживаю й аптечні вітаміни.

Ось уже який рік поспіль на довірливому контакті зі своїм сімейним лікарем (раджуся з ним, консультуюся).

При нагоді обстежуюся: на гепатит, туберкульоз тощо (у зв’язку з карантинними обмеженнями останні 2 роки перевірявся менше). Хоча на ВІЛ себе перевірив із допомогою зручного експрес-тесту на самому початку 2022 року. Отож, можна знайти вихід і в нинішніх умовах – той, який підходитиме саме для твого здоров’я!.

Арсен Арутюнян, юрист БО «100 відсотків життя. Кропивницький», голова Союзу вірменської молоді України в Кіровоградській області:
«Мастхев на день – спробувати спітніти»

ar«Коли мене запитують про здоровий спосіб життя – перше, що я згадую, це спорт. Я віддаю перевагу футболу. Ми тричі в тиждень граємо з друзями. Перед футболом обов’язково робимо розминку, щоб не потягнути свої м’язи.

Також я займаюся зарядкою вдома з гантелями, які мені подарували колеги. Але мастхев на день – це спробувати спітніти. Це можуть бути будь-які домашні справи. Наприклад, коли дозволяє сезон, добре попрацювати на городі.

З приводу харчування я дотримуюся того, що обов’язково має бути триразове харчування. І половину продуктів мають складати овочі та фрукти. І також це мінімум перекусів на ніч.

Якщо мене щось хвилює, я звертаюся до свого сімейного лікаря. Дуже добре, що можна записатися і не стояти в черзі. Своє здоров’я не можна відкладати на потім, адже чим довше ми затягуємо, тим гірші можуть бути наслідки. Я – за профілактичні огляди. І обов’язкове проходження тестів на ВІЛ і гепатит, обстеження на туберкульоз. І спати можна спокійно.

До речі, про сон. Якщо звечора спланувати всі справи за завтра, а також записати їх у блокнот, то сон буде спокійнішим. Планування – розвантажує мозок».

Автор рубрики Вікторія Семененко, спеціально для видання «Гречка»

Рубрика «Час для здоров’я» створено від благодійної організації «100 відсотків життя. Кропивницький» в рамках проєкту HealthLink: «Прискорення зусиль України з метою подолання епідемії ВІЛ».

Останні новини по темі
У Кіровоградській обласній лікарні обіцяють відремонтувати всі відділення за три роки
Педагогічний університет проведе день відкритих дверей в онлайні
Читайте також

На Кіровоградщині оголосили підозру водієві, який на вихідних пʼяним скоїв ДТП, внаслідок якої загинув неповнолітній юнак....

11:47, 18 Червня, 2024

В Кіровоградській області розпочалися конкурси на посади інспекторів «Служби освітньої безпеки». Анкети прийматимуть із 17 до 30 червня 2024 року включно....

11:08, 18 Червня, 2024

Щоденник — один із різновидів поліграфічної продукції, який має формат книги та призначений для ведення щоденних записів. Він представляє собою стильний аксесуар ділової людини ...

10:17, 18 Червня, 2024