Безкоштовне лікування: іноземні волонтери відкрили нову амбулаторію в Кропивницькому(ФОТО)

16:49, 04 Квітня, 2022

Від сьогодні, 4 квітня, у Кропивницькому запрацювала нова амбулаторія, відкрита міжнародною гуманітарною організацією “Сумка Самарянина”. Тут кропивничани та переселенці можуть отримати безкоштовні медичні послуги.

Нині медичні послуги надають три лікарі із США: кардіолог, два травматологи і п’ять медсестер. Спілкуватися з пацієнтами їм допомагають місцеві перекладачі.

Амбулаторія – це облаштовані кабінети в гуртожитку-профілакторії Центральноукраїнського національного технічного університету, а також намети, які розмістили поруч з будівлею.

samar 5

samar 4

Ці намети опалюються, тут є стільці, де відвідувачі: родичі пацієнтів, діти зможуть зачекати. 

За потреби готові в наметах розгорнути операційну, наприклад, як це зробили у Львові.

Про це все розповів і показав журналістам, керівництву міста, області, кропивницьким колегам медичний директор християнської міжнародної гуманітарної організації “Сумка Самарянина” Джон Троук.

Присутній на відкритті амбулаторії начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович подякував гуманітарній організації за допомогу українцям.

“Розширюємо медичну базу для надання безкоштовних, високоякісних послуг”, – зауважив очільник ОВА.

Сьогодні, кажуть, уже приймали перших пацієнтів.

samar 1

Протягом найближчих днів побачать, яких ще потрібно медфахівців залучати. Залежно від того, хто звертатиметься до амбулаторії і з якими запитами. Крім того, лікарі в амбулаторії щомісяця змінюватимуться.

photo5357398375621835596

Сподіваються, за словами пана Джона, що зможуть надавати консультації 100-120 людям зранку до вечора.
У новій амбулаторії є також запаси медикаментів. Працює аптека, запаси якої поповнюють раз на два тижні. Тобто лікар виписує рецепт і пацієнт в цій аптеці зможе безкоштовно отримати необхідні ліки.

samar 7

samar 8

Тут є також цифровий рентген-апарат.

photo5357398375621835599

Амбулаторія працює з 8:00 до 18:00 за адресою: пр. Університетський, 10. В приміщенні є підвал для укриття.

Представники гуманітарної організації кажуть, що готові працювати не лише до перемоги, а за потреби залишаться для відбудови країни.
Також лікарі-іноземці співпрацюють з місцевими медиками, обмінюються досвідом.

Довідка. “Сумка Самарянина” – це християнська міжнародна гуманітарна організація. Починаючи із 1970 року, вони допомагають тим, хто став жертвами війни, бідності, стихійних лих, хвороб та голоду. “Сумка Самарянина” працює у понад 100 країнах світу. Штаб-квартира знаходиться у місті Бун, Північна Кароліна (США), а партнерські офіси – в Австралії, Канаді, Німеччині, Ірландії, Гонконгу, Нідерландах та Британії. Польові офіси розташовані наразі у 20 країнах на п’яти континентах.

 

Останні новини по темі
Кошти за пробне ЗНО повернуть до кінця 2022 року
osvita groshi
Підтримка з Вільнюса: до Кіровоградщини прибули 8 тонн гуманітарки (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024