250 пацієнтів за тиждень відвідали амбулаторію від іноземних волонтерів у Кропивницькому

11:30, 12 Квітня, 2022

 

З 5 квітня у Кропивницькому працює мобільна поліклініка, облаштована міжнародною христичнською організацією “Сумка самаритянина”. За тиждень сюди звернулись 250 пацієнтів.

 

“Сумка Самаритянина” у першу добу повномасштабного вторгнення направила фахівців до Польщі, Молдови та Румунії для допомоги українцям.

Згодом організація здійснила сім авіаперевезень і доставила до України понад 215 тонн допомоги. Серед неї – і обладнання для створення мобільної клініки у Кропивницькому. Медичний директор проєкту на Кіровоградщині Боб Спенсер пояснив, що мобільна амбулаторія надає послуги первинного рівня для вимушених переселенців.

“Ми не замінюємо місцеву медичну систему. У тісній співпраці з обласним департаментом ми допомагаємо справитися з напливом переселенців”, – розповів Боб Спенсер.

У цій амбулаторії люди, які знайшли прихисток від обстрілів у Кропивницькому і втратили зв’язок із своїми сімейними лікарями, можуть отримати необхідні медикаменти та амбулаторну допомогу.

” Ми допомагаємо з коротким курсом необхідних ліків. При складніших випадках ми направляємо до місцевих клінік і лікарень”, – пояснив меддиректор проєкту.

За перший тиждень роботи амбулаторію відвідали понад 250 пацієнтів. Найчастіше скаржилися на проблеми з тиском та інші недуги, пов’язані зі стресом.

В амбулаторії від “Сумки самаритянина” три кабінети лікарів з медсестрами, є перекладачі. Загалом тут працює 23 людини, серед яких лікарі з Австралії, Німеччини, США.

Клініка є безкоштовною, працює сім днів на тиждень з 8:00 до 18:00. Розташована на проспекті Університетському, 8 – поруч з їдальнею Центральноукраїнського національного технічного університету

photo5379792777484810072

 

Останні новини по темі
На “ніштяки” для побратимів: Народний Герой оголосив збір коштів
001
miny 400x300
Побачив – не чіпай: правила мінної безпеки
Читайте також

У Кропивницькому з понеділка, 27 травня, на автобусному маршруті №103 курсуватимуть чотири додаткові рейси....

10:38, 25 Травня, 2024

Інклюзивність, доступність і безбар’єрність – це не просто “трендові слова”, а важливі принципи, які є необхідними та базовими при проєктування будь-якого середовища, зокр...

09:52, 25 Травня, 2024

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024