Як працює «швидка» в умовах воєнного стану

14:57, 18 Квітня, 2022

Фахівці «швидкої» продовжують цілодобово виїжджати на виклики, однак війна внесла значні зміни в роботу бригад екстреної медичної допомоги.

Про ці зміни повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

«Швидка» виїжджає на виклики під час комендантської години. Проте пацієнтам слід пам’ятати умови, за яких слід викликати бригаду екстреної допомоги.

Телефонувати на номер 103 варто за невідкладних станів та таких, що загрожують життю та здоров’ю людини й можуть призвести до різкого погіршення стану у разі ненадання екстреної медичної допомоги. Про це можуть свідчити проблеми із диханням або його відсутність, критичні кровотечі.

Диспетчер «швидкої» спілкується з абонентом і приймає рішення про подальші дії. Якщо є відповідні підстави, він направляє бригаду до пацієнта. Якщо ж таких підстав немає, то консультація може бути надана телефоном.

Рішення про необхідність госпіталізації ухвалює лікар бригади «швидкої» на основі наявного симптомокомплексу конкретного пацієнта.

Бойові дії ускладнюють роботу бригад екстреної медичної допомоги. До прикладу, за оголошення повітряної тривоги можлива затримка у виїзді бригад «екстренки». Це пов’язано з тим, що загроза існує і для медиків також.

Крім того, на жаль, в умовах активних бойових дій «швидка» може не виїхати за викликом. Йдеться про так звану «червону зону», коли через інтенсивні обстріли немає можливості надати медичну допомогу.

 

Останні новини по темі
Виїзд з України: треба знову мати закордонний паспорт (ОНОВЛЕНО)
pasport zakordon
Змінили графік автобуса «Звірівка – Новоукраїнка»
Читайте також

Перед судом постане житель Кропивницького, якого обвинувачують у «зливанні» росіянам інформації про розміщення військової авіації на території області....

13:49, 4 Березня, 2024

Правоохоронці викрили двох жінок, які у Кропивницькому пообіцяли місцевій мешканці «зняти порчу» за 57 тисяч гривень. Одній із спільниць оголосили підозру....

13:06, 4 Березня, 2024

В Олександрії, що на Кіровоградщині, облаштували і відкрили молодіжний простір “Другий поверх”....

12:48, 4 Березня, 2024