Чи треба щеплення якщо перехворів коронавірусом?

12:01, 19 Вересня, 2022

 Сімейний лікар Дмитро Корольков розповів чи треба щеплюватись, якщо вже перехворів на ковід та чи можна робити кілька щеплень відразу.

 

Чи треба щеплення якщо перехворів коронавірусом?

Імунітет – це захисні м’язи організму. Так, як ми ставимося до м’язів, що їх треба тренувати для того, щоб отримати кращий ефект – так треба ставитися і до імунітету. Якщо людина перехворіла чи отримала вакцинацію – це не означає, що імунітет буде безкінечним. Якщо людина могла присісти 60 разів, але після цього три роки не займалася фізичними вправами – то навряд вона присяде 60 разів через три роки. Так само відбувається і з імунітетом: виділяється достатня кількість антитіл після захворювання чи правильної вакцинації, і якийсь період організм захищений від тяжкого перебігу коронавірусної інфекції.

Людина може захворіти, адже в якийсь момент в організм може потрапити величезна кількість вірусу, коли не справляться ці антитіла, і людина все одно захворіє, але тяжкого перебігу не буде. Але якщо м’язи не тренувати, якщо імунітету не допомагати контактом з частинками цього вірусу (ми ж не кажемо, що треба лізти в коронавірусну лікарню і сидіти там без маски – просто вакцинуватися), ми не даємо змоги імунітету своєчасно зреагувати.

Критичним моментом є швидкість реакції, і чим у нас більш тренований імунітет, тим швидше він зреагує на коронавірусну інфекцію, тим більше шансів на те, що ви перенесете коронавірус у вигляді звичайного нежитю і недомагання. Продовжуючи аналогію імунітету із м’язами скажу, що дуже вірогідно, що нам знадобиться і четверта, і п’ята, і восьма, і десята вакцинація. Це, швидше, за все, перейде у розряд вакцинації від грипу. Так, не всі на них погодяться. Дуже вірогідно, що ті, хто до цього моменту тричі вакцинувалися – ті будуть вакцинуватися і надалі, і будуть продовжуватися ці тренування імунітету.

“Є такі поборники імунітету, які кажуть – давайте захищати імунітет. Тут знову ж питання тренування. По-перше, імунітет має контактувати з якоюсь пакостю, щоб тренуватися на неї реагувати. По-друге, є люди, які бережуть свій імунітет, але дозволяють собі приймати два антибіотики одночасно – і це дуже шкідливо для організму, це якраз може руйнувати імунітет”, – пояснив лікар.

Більше про те, чому ковід не зник, але ми його стали менше помічати лікар розкажує у подкасті “Медбалачки” нижче.

Чи можна робити кілька щеплень одночасно?

Щоразу, коли ви відвідуєте медичний заклад, у вас є невеличкий, але ризик щось там підхопити з інфекційних хвороб. Просто тому, що дуже важко розділити потоки інфекційних та неінфекційних пацієнтів – дуже часто вони зустрічаються в коридорі. Тому робити одночасно вакцини від кількох хвороб – це круто. Немає якихось серйозних обмежень для того, щоб робити кілька вакцин одночасно. Я постійно це практикую для своїх пацієнтів, і я бачу, що це ефективно і доказово, тому що це підтверджується міжнародними дослідженнями.

“Якщо ми, хоча це дуже таке неправильна аналогія, але тим не менш, якщо візьмемо весь імунітет за 100% – то, якщо ми введемо вакцини від 5 чи 10 інфекційних хвороб одночасно, то навряд чи ми задіємо хоча б 10% свого імунітету. У нас іще залишиться величезний пласт імунного захисту, який продовжуватиме захищати нас від усього, від чого він нас захищав перед цим. Є певні обмеження по одночасному введенні живих вакцин, але я не уявляю собі такої ситуації, коли я б міг назначити кілька щеплень із живою вакциною одночасно”, – каже лікар.

 

Останні новини по темі
Склянки, фужери, графини: кропивничан просять долучитися до ярмарку для допомоги ЗСУ
sklianky v shafi
Depositphotos 213120644 S
У Кропивницькому готують вітамінні суміші для ЗСУ: потрібна пластикова тара
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024